1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Noc Muzeów w Warszawie

Noc Muzeów w Warszawie

W najbliższy weekend w nocy z 14 na 15 maja odbędzie się 8 Noc Muzeów.

Do ósmej edycji akcji przyłączyło się blisko sześćdziesiąt muzeów, wśród których po raz pierwszy w wydarzeniu wezmą udział: Muzeum TVP, Muzeum Legii, Muzeum Neonów oraz Muzeum Erotyki. Poza muzeami w Nocy uczestniczą galerie, pracownie artystyczne, ośrodki i instytuty kulturalne, fundacje oraz stowarzyszenia. W tym kulturalnym wydarzeniu biorą udział również placówki, których działalność na co dzień nie jest związana ze sztuką. Są wśród nich Giełda Papierów Wartościowych, Instytut Pamięci Narodowej, czy Dowództwo Garnizonu Warszawa. Będzie można także zwiedzić gmach Sejmu, gabinet Prezydenta Polski oraz gabinet Prezydent m.st. Warszawy.

Dla zwiedziających przygotowane zostaną bezpłatne, specjalnie oznaczone linie autobusowe kursujące między muzeami.

Dla miłośników aktywnego zdobywania wiedzy polecamy grę miejską „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie - Napromieniuj się wiedzą” z okazji obchodzonego Roku Marii Skłodowskiej-Curie oraz udział w Rowerowej Nocy Muzeów organizowanej przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów. Wielbicieli teatru zapraszamy o godz. 21.00 na Krakowskie Przedmieście, gdzie przed Domem Polonii odbędzie się multimedialne widowisko „Okruchy - Rentgen duszy”.

Nie zabraknie także atrakcji dla tych, którzy lubią spacery po stolicy. Grupy przewodnickie zapraszają na nocne wycieczki po Pradze, Starym Mieście oraz Saskiej Kępie.

Noc Muzeów zaczyna się o godzinie 19.00. Większość muzeów i galerii będzie czynna do godz. 1.00, ale część placówek przewiduje wydłużenie godzin otwarcia do godziny 3.00 lub do ostatniego gościa. Na wystawy oraz wydarzenia odbywające się w ramach Nocy Muzeów – WSTĘP WOLNY! Na wybrane atrakcje obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać przed imprezą.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze