fbpx

Festiwal filmowy „KINO W TRAMPKACH”

Festiwal filmowy „KINO W TRAMPKACH”
fot. materiały prasowe Kino w trampkach

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH potrwa od 26 do 29 września 2013 w Warszawie. W programie pokazy filmowe i cykl warsztatów.

Podczas festiwalu zostanie pokazane ponad 30 najlepszych filmów nagradzanych przez dziecięce i profesjonalne jury na takich międzynarodowych festiwalach filmowych dla młodego widza, jak: Giffoni FF (Włochy), Zlin FF (Czechy), Cinekid (Holandia), TIFF Kids (Kanada), Oulu FF (Finlandia) czy specjalnej „młodej” sekcji Berlinale – Generation.

Organizatorzy przygotowali także warsztaty przygotowane z myślą o osobach dorosłych – specjalistach, zainteresowanych tematyką wychowania i edukacji.

„Film w edukacji i wychowaniu” – konferencja/spotkanie eksperckie dla specjalistów (pedagogów, psychologów, edukatorów) i nie tylko. Poświęcona obecności filmu w życiu najmłodszych i możliwościom wykorzystania produktów popkultury w edukacji i wychowaniu.

Warsztat dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – liderów edukacji filmowej (15 osób). Spotkanie zostanie poprzedzone projekcją „Wyjątkowego ptaka”. Celem zajęć jest zapoznanie nauczycieli z metodą psychoedukacji poprzez film, czyli wykorzystywania wspólnych projekcji filmowych z dziećmi jako narzędzia do wychowywania, nauczania wartości i edukacji społeczno-emocjonalnej.

UWAGA. Liczba miejsc ograniczona. Informacje nt warsztatów oraz zasady uczestnictwa na www.kinoterapia.pl.

Wszystko o Festiwalu na www.kinowtrampkach.pl

Bilety do kupienia w kinie ILUZJON oraz KINOTEKA w dniach 26 – 29 września.

mat.pras. Kino w trampkach

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze