1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

3 filmy na Blue Monday, które są dostępne na platformach streamingowych

Kadr z filmu „Licorice Pizza” (Fot. materiały prasowe Forum Film Polska)
Kadr z filmu „Licorice Pizza” (Fot. materiały prasowe Forum Film Polska)
To zdecydowanie nie jest dzień, który należy celebrować. Zachęcamy raczej, by do Blue Monday podchodzić z dystansem, a jednocześnie, gdy faktycznie odczuwacie spadek nastroju, zastanowić się, gdzie tak naprawdę tkwi jego przyczyna. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dzisiejszy wieczór spędzić z filmem, który wywoła przyjemne uczucie ciepła, da powód do uśmiechu i wzruszeń. Oto 3 nasze propozycje.

„Licorice Pizza”

Ten film jest jak podróż. Pełna wspomnień i zapomnianych uczuć wycieczka do dzieciństwa i okresu dorastania każdego z nas, w którym nie wstydziliśmy się mieć marzenia i je realizować. Historia filmu „Licorice Pizza” rozgrywa się na początku lat siedemdziesiątych – w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych megaprodukcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. W rolach głównych wschodzące gwiazdy kina: Alana Haim i Cooper Hoffman, którzy stworzyli nietuzinkowe postaci, z którymi pragniemy się zaprzyjaźnić i przeżywać każdą z przygód. Obok nich występują m.in. Bradley Cooper, Sean Penn, John C. Reilly i Maya Rudolph. „Licorice Pizza” to film pełen emocji, liryczny, ale nie banalny. Zdecydowanie warto go nadrobić.

Film „Licorice Pizza” jest dostępny online na platformie Prime Video.

„Poprzednie życie”

„Jest takie koreańskie słowo: In-Yun, które oznacza przeznaczenie” – mówi główna bohaterka filmu „Poprzednie życie”. „Gdy dwoje nieznajomych ludzi mija się na ulicy, a ich ubrania przypadkowo ocierają się o siebie, to znaczy, że coś musiało być między nimi w ich poprzednich życiach” – dodaje. To doskonale opisuje, o czym jest film w reżyserii Celine Song. To historia Nory (w tej roli Greta Lee) i Hae Sunga (Teo Yoo), którzy dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać zarówno w głowach bohaterów, jak i widzów. Ciężko bowiem nie przełożyć tej historii na własne życie. „Poprzednie życie” to również film pełen ciepła, wspomnień i refleksji. Nie jest to wesoła historia, ale skutecznie przepędzi ciemne myśli na rzecz tych, które budzą nadzieję.

Film „Poprzednie życie” jest dostępny online na platformach: Rakuten TV, Nowe Horyzonty VOD, Kino pod Baranami, mojeekino.pl, premiery Canal+, Player.

„Top Gun: Maverick”

Zdecydowanie nie jest to klasyczny feel good movie. Nie jest to nawet film, który z założenia miał wywoływać ciepłe emocje, raczej uczucie niepokoju i obaw o dalsze losy wzbudzających sympatię bohaterów znane z filmów akcji. Niemniej „Top Gun: Maverick” u wszystkich miłośników kultowej pierwszej części z 1986 roku otworzy pudełko wspomnień i sprawi, że nie będziecie mogli przestać się uśmiechać. Film pełen jest nawiązań do pierwszej części, jego bohaterowie mają ten sam łobuzerski sznyt, ścieżka dźwiękowa zachwyca (choć z utęsknieniem czekałam na „Take My Breath Away”), a Tom Cruise w głównej roli jest po raz kolejny doskonały. „Top Gun: Maverick” przenosi nas ponad 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej specgrupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Film „Top Gun: Maverick” jest dostępny online na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze