fbpx

Maciej Stuhr i Joanna Kulig wśród laureatów Orłów 2013

"Obława"
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
mat. prasowe

 

 

Film „Obława” najlepszym filmem 2012 roku, a najważniejsze statuetki trafiły do Macieja Stuhra, Joanny Kulig i Romana Polańskiego.

Maciej Stuhr otrzymał w tym roku dwie nominacje, ale otrzymał najważniejszą dla siebie statuetkę – Orła za najlepszą rolę męską w filmie „Pokłosie„. Aktor nie krył wzruszenia.

Agnieszka Grochowska otrzymała Orła dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Bez wstydu”. Tu akurat wybór był najtrudniejszy, bo równie rewelacyjnie zagrały zarówno Weronika Rosati w filmie „Obława”, jak i Katarzyna Herman w filmie Tomka Wasilewskiego – „W sypialni”.

Statuetka dla najlepszej aktorki drugoplanowej trafiła w ręce Joanny Kulig, nominowanej za rolę w filmie Małgorzaty Szumowskiej „Sponsoring”. Statuetka dla najlepszego aktora drugoplanowego powędrowała do Arkadiusza Jakubika za rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Drogówka”.

Orzeł za reżyserię trafił w ręce Romana Polańskiego za genialną „Rzeź”.

Smarzowski otrzymał także Orła za scenariusz „Drogówki”. Orzeł trafił także do Alana Starskiego za scenografię w „Pokłosiu”.

Najwięcej Orłów – aż cztery – otrzymała „Obława” Marcina Krzyształowicza: za film roku, za zdjęcia, dźwięk i kostiumy.

„Jesteś Bogiem” Leszka Dawida otrzymało zaledwie dwie statuetki – za montaż i nagrodę publiczności.

Michał Urbaniak dzięki swojej roli w filmie „Mój rower” uznany został za „Odkrycie roku 2012”.

Za najlepszy film europejski uznano „Miłość” Michaela Hanekego, a za najlepszy dokument – „Wirtualną wojnę” Jacka Bławuta.

Orzeł 2013 za Osiągnięcie Życia przyznany został Danucie Szaflarskiej.

 

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze