fbpx

Rozpocznij nowy rok szkolny w filmowym stylu

Rozpocznij nowy rok szkolny w filmowym stylu

Co wspólnego mają kinowe hity i efektywna nauka? A gdyby tak spojrzeć na film jak na edukacyjne supernarzędzie, które ułatwia naukę uczniom, a nauczycielom i rodzicom pozwala zaoszczędzić czas i w angażujący sposób przekazać wartościowe treści?

Edukuj z filmem

Film to synteza sztuk, a to przekłada się na efektywność wykorzystania tego medium w edukacji. Film apeluje do wielu zmysłów, zachęca do zanurzenia się w opowiadanej historii, inspiruje. Kino, pozwalając współprzeżywać emocje i dylematy ekranowych bohaterów, uwrażliwia na różnorodność, zachęca do refleksji i spoglądania na rzeczywistość z różnych perspektyw, otwiera na – tak dziś potrzebny – dialog. Jak wykorzystać moc filmu w edukacji? Z pomocą przychodzą twórcy serwisu filmwszkole.pl, kompleksowej platformy edukacji z filmem.

Inspiruj, angażuj i oszczędzaj czas

Serwis filmwszkole.pl oferuje dostęp do scenariuszy lekcji, filmów edukacyjnych i lekcji multimedialnych przygotowanych w odniesieniu do kilkudziesięciu tytułów filmowych. Materiały dydaktyczne dotyczące filmów o wybitnej wartości edukacyjnej zostały zebrane w jednym miejscu, uporządkowane w odniesieniu do kategorii wiekowych i obszarów tematycznych, których dotyczą. Dodatkowo użytkownicy filmwszkole.pl znajdą w serwisie również zestawienia zagadnień edukacyjnych, ułatwiające pracę z konkretnymi tytułami.

Wystarczy wybrać interesujące zagadnienie, grupę wiekową lub tytuł filmowy, by przejrzeć zasoby serwisu odpowiadające aktualnym potrzebom. Serwis kierowany jest zarówno do nauczycieli i uczniów, jak i do rodziców, którzy na co dzień wspierają swoje dzieci w nauce i poszukują narzędzi, które pomogą im w edukacyjnych zmaganiach.

Rozpocznij nowy rok szkolny w filmowym stylu

„Zależało nam, żeby – wykorzystując nasze kilkunastoletnie doświadczenie w edukacji z filmem – stworzyć serwis możliwie „wielofunkcyjny”: użyteczny dla wszystkich, którym leży na sercu troska o efektywną i inspirującą edukację; platformę, która będzie realnym ułatwieniem w procesie nauczania: pozwoli zaoszczędzić czas, efektywnie przekazywać wiedzę i angażować uczniów w naukę, a także – co szczególnie istotne w kontekście ostatnich miesięcy – odciąży rodziców i nauczycieli, oferując gotowe rozwiązania edukacyjne” – mówi Radosław Tomasik, współwłaściciel firmy Ferment Kolektiv, która stworzyła serwis filmwszkole.pl.

Zespół Ferment Kolektiv tworzą doświadczeni edukatorzy filmowi, którzy od lat odpowiadają m. in. za realizację programu edukacyjnego dla kin sieci Multikino i Cinema 3D. W przygotowywaniu materiałów edukacyjnych brali udział m. in. filmoznawcy, historycy, poloniści i psychologowie. Autorami scenariuszy lekcji są nauczyciele-praktycy, którzy dzielą się w nich swoimi sprawdzonymi metodami nauczania. Różnorodne zasoby serwisu można wykorzystywać z powodzeniem zarówno w trakcie lekcji w klasie szkolnej, jak i w zdalnym nauczaniu – w zależności od potrzeb i wymogów bieżącej sytuacji.

Korzystaj z gotowych materiałów edukacyjnych

„Kraina Lodu”, „Naprzód”, „Doktor Dolittle”, „Czarownica”, „Kapitan Marvel”, „Player One”, „Gwiezdne Wojny. Przebudzenie Mocy”, „Green Book”, „1917” – to tylko niektóre z tytułów, do których materiały edukacyjne można znaleźć na stronie filmwszkole.pl. Warto śledzić na bieżąco także blog, który jest częścią Platformy. Twórcy serwisu dzielą się tam edukacyjnymi inspiracjami i podsuwają rozwiązania ułatwiające naukę.

Część zasobów filmwszkole.pl została udostępniona za darmo (opłata za 3-miesięczny dostęp do rozszerzonej bazy materiałów to 19,90 zł, czyli mniej niż 7 zł/m-c). Z pełną ofertą serwisu można zapoznać się pod adresem www.filmwszkole.pl. Serwis dostępny jest również w wersji mobilnej.