fbpx

W domu siedź, słuchaj radia przez sieć! Paweł Sito i radiowa ekipa znów w eterze

W domu siedź, słuchaj radia przez sieć! Paweł Sito i radiowa ekipa znów w eterze
"W domu sieć!" to hasło reklamowe nowego radia internetowego RadioSpacja.pl

Dziennikarz Paweł Sito uruchomił nowe radio internetowe, RadioSpacja.pl. Rozgłośnie w większości tworzą prezenterzy i dziennikarze z dawnej Radiostacji, audycje nadawane są z ich własnych domów, a hasło promujące projekt brzmi „W domu sieć!”.

RadioSpacja.pl to nowe radio internetowe, którego pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naczelnym jest dziennikarz Paweł Sito, były dyrektor programowy Radiostacji, w która nadawała w latach 1998-2001.

View this post on Instagram

RadioSpacja.pl czynne całą dobę, lecimy z domów!

A post shared by Paweł Sito (@pawel_sito) on

„Odkąd zamilkła Radiostacja było wiele prób jej reaktywacji. Mnóstwo spotkań w większym i mniejszym gronie. To nie były tygodnie, czy miesiące starań, ale wręcz lata. Znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Nie ma już na co czekać, bo przecież większość z nas #zostajewdomu. Wybaczcie potknięcia, wpadki antenowe, techniczne, czy inne wtopy. (…) Jeśli będziecie chcieli pogadać, jesteśmy tu dla Was i z Wami” – czytamy na stronie internetowej RadioSpacja.pl.

Na czym polega wyjątkowość projektu? Wszystkie audycje nadawane są z domów prezenterów i dziennikarzy. „Gdy władze zarządziły społeczną kwarantannę, stwierdziliśmy, że musimy być w domach z radiem, które w stu procentach tworzone jest z domów” – powiedział Paweł Sito w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Ponadto stacja reklamuje się hasłem „W domu sieć!”, co w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa ma podwójne znaczenie.

„Nadajemy z domu, bo tak jest bezpiecznie”

Zespół tworzą w większości prezenterzy i dziennikarze znani z Radiostacji – Agnieszka Sielańczyk, Andrzej Szajewski i Marcin Chłopaś, ale również byli pracownicy Radia Zet – Wojciech Szymocha oraz Marzena Chełminiak.

Z rozgłośnią współpracować będą również m.in. politolog i specjalista od wizerunku Mirosław Oczkoś, Jędrzej Dudkiewicz (kiedyś TVP1), Mateusz Hładki („Dzień Dobry TVN”), Jacek Kaczyński (kiedyś Atomic, MTV i Polsat Play), który nadawać będzie z Bali, gdzie mieszka, oraz Katarzyna Nowicka (Polsat News, kiedyś „Wiadomości” TVP1). Do zespołu dołączyła również Novika wraz z partnerem DJ Lexusem.

Radio wystartowało 23 marca o godzinie 7:00 rano i od samego początku nadaje całodobowo. Od poniedziałku do piątku w godz. 1.00-7.00 gra muzykę bez prowadzących, a w weekendy w nocy puszczana jest muzyka imprezowa na żywo. W odróżnieniu do zwykłych stacji, playlisty tworzyć będą sami prowadzący, a muzyka serwowana w rozgłośni będzie obejmować różne gatunki. „Obecnie nadajemy jak najmniej o koronawirusie, gdyż radio chce być odtrutką na zarazę” – mówi Paweł Sito w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

View this post on Instagram

Gdybym imię miał Hilary Coś tam nowe okulary 😉

A post shared by Paweł Sito (@pawel_sito) on

Paweł Sito jest znanym dziennikarzem radiowym, ale również prasowym i telewizyjnym. W drugiej połowie lat 80. związany był z Polskim Radiem. Współtworzył m.in. takie audycje jak „Lista Przebojów Programu Trzeciego”, „Krajowa Scena Młodzieżowa”, „Muzyka nocą” oraz „Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej”.

W latach 1992-1995 pracował dla Radia Wolna Europa. Od 1998 do 2001 roku pełnił funkcję dyrektora programowego Radiostacji, a w 2005 roku został dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia BIS. Współpracował również z TVP i radiem Tok FM.

Był szefem działu Rozrywka w „Przekroju” oraz dyrektorem programowym kanałów Kino Polska i 4fun.tv. W lutym 2018 roku został redaktorem naczelnym serwisu internetowego Reo.pl, z którym rozstał się po jego zawieszeniu w listopadzie 2019 roku.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze