fbpx

10 rad na garden party

10 rad na garden party
fot. Pizzaportal.p

Garden Party to idealny pomysł na miłe, niekonwencjonalne spędzenie letniego popołudnia. Jak zorganizować przyjęcie?
Miejsce

Jak sama nazwa wskazuje, najlepszym miejscem na garden party jest ogród. Przestrzeń, świeża i pachnąca trawa oraz szum drzew stanowią idealne otoczenie na spotkanie w gronie najbliższych.

A jeśli nie mamy domu z ogrodem?

Jeśli nie jesteśmy właścicielami domu z ogrodem, wystarczy mieszkanie z balkonem. Balkon ozdobiony roślinnością i pachnącymi kwiatami jest bardzo dobrym miejscem na zorganizowanie imprezy dla rodziny lub znajomych, a przy odrobinie wyobraźni stworzy wrażenie spotkania na łonie natury.

Spotkanie poza miastem

Gdy nie mamy możliwości zorganizowania prawdziwego garden party, warto namówić znajomych na piknik poza miastem, najlepiej w sąsiedztwie jeziora i lasów. Za pomocą kilku łatwych do zorganizowania rzeczy możemy stworzyć fantastyczną, niezapomnianą atmosferę. Najlepszym rozwiązaniem są stoliki turystyczne oraz parasole, ale wystarczy też po prostu kilka koców.

Problemy z pogodą

Organizując spotkanie w plenerze, lepiej zabezpieczyć się przed niepożądanymi psikusami matki natury. Dobrym sposobem jest urządzenie przyjęcia pod ogrodowym namiotem, który w razie konieczności uchroni nas przed deszczem. Jeśli dysponujemy ogrodowa altaną, ustawmy w niej stolik z przekąskami oraz – jeżeli przestrzeń pozwoli – stół dla gości.

Spotkanie tematyczne

Warto urozmaicić spotkanie, wymyślając jego motyw przewodni. Proste hasła, jak „spotkanie w tropikach” czy „relaks pod chmurką” z pewnością rozbawią najbliższych.

Zaproszenia

Najłatwiej wysłać informację, korzystając z portali społecznościowych, ale warto pobawić się i wysłać e-mailem zaproszenia w postaci tzw. fotokartek, na których znajdzie się motyw zgodny z hasłem spotkania.

Przygotowanie stołu

Spotkanie na łonie natury nie wymaga specjalnej oprawy, a najlepszym rozwiązaniem są plastikowe bądź papierowe talerze oraz plastikowe sztućce. W przypadku spotkania w domu, warto zadbać o szczegóły: przykryć stół obrusem, ozdobić go różnego rodzaju dodatkami i kwiatami oraz przygotować ceramiczną zastawę stołową – jednorazowe talerze i sztućce nie pasują do takiej imprezy.

Oświetlenie

Barierą w zorganizowaniu popołudniowego spotkania pod gołym niebem może wydawać się brak oświetlenia. W rzeczywistości nie jest to duży problem. Łatwo samemu zrobić lampiony. Wystarczy kilka dużych słoików, troszkę wody oraz świece.

Napoje

Należy pamiętać, aby przygotować zapas wody, soków, napojów gazowanych czy innych trunków. Na letnich przyjęciach idealnie sprawdza się domowa lemoniada – robimy ją z cytryn, wody, cukru lub miodu i odrobiny świeżej mięty,

Klucz udanego przyjęcia – jedzenie!

Spotkanie na świeżym powietrzu nieodłącznie kojarzy się z grillem. Gdy jego przygotowanie okaże się zbyt czasochłonne, można zamówić jedzenie online. W serwisie Pizzaportal.pl do wyboru są potrawy z restauracji na terenie niemal całego kraju, które serwują przysmaki kuchni z różnych zakątków świata. Różnorodne dania zadowolą podniebienia wszystkich gości.