1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Kariera zawodowa kobiet

123rf.com
Już dawno ustalono, że kobieta zupełnie tak jak mężczyzna, może zrobić karierę zawodową. Oszałamiającą i taką, która przyniesie jej pieniądze i satysfakcję. Czym charakteryzują się kobiety sukcesu?

Kobiety, które rozbiły mityczny szklany sufit, kultywują w życiu 7 nawyków. Oto one.

1. Równowaga między pracą a życiem rodzinnym

Kobiety, które zrobiły karierę zawodową, potrafią połączyć te dwie ważne sfery życia. Kluczem jest tu dbałość o zachowanie równowagi, czyli niepopadanie w skrajności. Kobieta sukcesu jest na tyle pewna siebie, że pozwala sobie wyjść wcześniej z ważnego spotkania lub przełożyć je na inny dzień, bo jej córka właśnie ma pokaz taneczny.

2. Dobre relacje w swojej branży

Kobiety potrafią w pracy wykorzystać swoje naturalne predyspozycje relacyjne. Intuicyjnie wyczuwają ludzi, którym mogą ufać i z którymi rozumieją się niemal bez słów. W swojej branży oraz wśród swoich klientów mają sieć zaufanych osób, z którymi współpracują i wspólnie osiągają sukcesy.

3. Kreatywne bycie sobą

To jest coś, czego nie można sfałszować. Jeśli jesteś sobą, jesteś różna, świeża, codziennie nowa. Czyli kreatywna. Kobiety sukcesu nie boją się czerpać ze swoich wewnętrznych zasobów.

4. Sympatia dla pieniędzy

Kobiety sukcesu wiedzą, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, mają nad nimi kontrolę, nie są nadmiernie oszczędne, ale też nie rozrzutne. Nie łączą poczucia własnej wartości ze stanem konta, ale lubią pieniądze. A one odwdzięczają się im tym samym.

5. Umiejętność dzielenia się

Kobiety, które cieszą się satysfakcjonującą pracą, potrafią dzielić się z innymi swoimi zasobami. Zarówno tymi materialnymi, jak i naturalnymi darami. Zwykle komuś pomagają, doradzają, są kimś w rodzaju mentorów. Nieobca jest im praca charytatywna.

6. Karmienie duszy

W harmonogramie tych kobiet każdego dnia znajduje się punkt tylko dla nich. One cenią czas tylko dla siebie. Rano medytują, wieczorem biegają, zawsze znajdą czas na masaż lub manicure.

7. Większy obraz życia

Kobiety, które osiągnęły sukces w zawodzie, mają naturalną skłonność, żeby życie oglądać z większej perspektywy. Czują i wiedzą, co jest dla nich ważne, znają swoją listę priorytetów, dlatego nie przejmują się tak bardzo przejściowymi trudnościami. Spokojnie i z wdziękiem dążą do swojego celu, bo mają właściwą perspektywę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze