1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Dlaczego warto odwiedzić Londyn wiosną?

fot. iStock
Londyn to kolorowe miasto pełne atrakcji, w którym nie sposób się nudzić. Odżywa szczególnie wiosną, kiedy startują wyczekiwane wydarzenia kulturalne, na ulicach tętni żywa atmosfera, a zieleń budzi się do życia. 

Muzea

W Londynie znajdziemy wiele muzeów na najwyższym światowym poziomie. Wiele z nich można zwiedzać bezpłatnie np. Science Museum, National Gallery, Tate Modern czy British Museum. Warto także zainwestować i wybrać się w ramach rozrywki do Muzeum Madame Tussaud (Muzeum Figur Woskowych), które zostało założone w 1835 roku. Znajdują się w nim figury woskowe znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Atrakcje

Nad Tamizą panuje niepowtarzalna atmosfera tworzona przez mix kulturowy i ciekawych ludzi, którzy tam mieszkają. Planując spacery po tym artystycznym mieście nie możemy pominąć urokliwego Chinatown, Big Ben’a, Royal Opera House, Tower Bridge,  Piccadilly Circus czy  Pałacu Buckingham. Podczas spaceru z pewnością zachwyci nas również sztuka uliczna na wysokim poziomie, którą  możemy zauważyć w mniej popularnych turystycznie dzielnicach. Warto pójść na spacer do przynajmniej jednego z ośmiu królewskich parków np. Chelsea Physic Garden , Hampstead Heath czy Parliament Hill – z pewnością natkniemy się tam na mnóstwo atrakcji.

Harry Potter

Stolica Wielkiej Brytanii to świetne miejsce na wiosenny wypad dla miłośników książek o Harrym Potterze i świata magii, ponieważ znajduje się tam muzeum Warner Bros – The Making of Harry Potter. Udając się do tego miejsca można poznać kulisy powstawania kultowej serii, zobaczyć plany filmowe, rekwizyty oraz kostiumy. Tylko tutaj można na własne oczy ujrzeć platformę 9¾ i wybrać się na wycieczkę ekspresem Hogwart.

Zakupy

Wiosna to czas, w którym większość z nas chce odświeżyć swoją garderobę. Londyńskie sklepy Brytanii to wspaniałe miejsce na to, by poddać się zakupowemu szaleństwu. Szczególnie na najdłuższej na świecie ulicy handlowej - Oxford Street, przy której można znaleźć najpopularniejsze marki odzieżowe.

Puby oraz kawiarnie

Londyn to zagłębie klimatycznych pubów i urokliwych kawiarni, w których można napić się przepysznej herbaty zgodnie z tradycją five o’clock. Często podaje się z mlekiem i cukrem, a także cytryną, i łączy z przekąską, taką jak owoce, kanapki czy ciasto. Tradycyjnie angielska herbata serwowana jest w dzbanku, a dopiero potem nalewana do porcelanowych filiżanek. Jak przystało na herbatę zrodzoną z pasji, siedzibą firmy Ahmad Tea jest właśnie Wielka Brytania – kraj, w którym picie herbaty jest narodowym rytuałem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze