1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

6 pomysłów na lato w mieście

123rf.com
Mało kto może wyjechać na wakacje dłuższe niż dwa tygodnie, a czasem trzeba zadowolić się jeszcze krótszymi wyjazdami. Warto jednak pamiętać, że udane wakacje można spędzić nawet w mieście, i to na wiele sposobów. 

Każde miasto ma latem coś do zaoferowania: koncerty plenerowe, pikniki rodzinne, miejskie baseny, muzea czy centra rozrywki. Oto jak można spędzać letnie popołudnia i wieczory w mieście i świetnie się bawić.

Piknik w parku
Duży koc, koszyk z prowiantem, gry i zabawy z dziećmi, spotkanie z przyjaciółmi i przede wszystkim wakacyjne nastroje. Dla najmłodszych można urządzić tor przeszkód, rozłożyć domek-namiocik, w którym będą mogli się bawić lub zaproponować konkurs robienia największej bańki mydlanej. Dorośli mogą powspominać stare czasy, oglądając albumy ze zdjęciami, zjeść małe co nieco czy zwyczajnie poleniuchować na trawie.

Wieczór z planszówkami
Przed komputerem i przenośnymi urządzeniami spędzamy zatrważającą ilość czasu. Jeśli lubimy gry komputerowe, to latem warto zamienić je choć na chwilę na… gry planszowe. Na rynku możemy znaleźć olbrzymi wybór planszówek – od gier strategicznych, przez takie, które opierają się na filmowych i serialowych motywach lub różnych okresach w historii Polski np. czasach PRL-u, po gry dla najmłodszych jak i tylko dla dorosłych. Uwaga, planszówki naprawdę wciągają!

Wycieczka rowerowa
Nic tak nie odpręża i relaksuje jak jazda na rowerze. A kiedy jeszcze możemy wybrać się na kilkugodzinną wycieczkę w większym gronie, świetna zabawa murowana. Dobrze wcześniej wytyczyć sobie najdogodniejszą trasę z dala od centrum miasta i korków, a bliżej natury. Po mieście najlepiej jeździć na pięknych i stylowych rowerach miejskich jak np. Le Grand, natomiast na dłuższe trasy między miastami warto wybrać wygodny rower trekkingowy np. Kross.

Miniplaża nad rzeką
Marzy ci się wieczór na plaży w środku pracowitego tygodnia, choć nie mieszkasz nad morzem? W wielu miastach powstają nad rzeką (i nie tylko!) małe plaże, które cieszą się sporą popularnością, gdy tylko zrobi się cieplej. W większych miejscowościach takich miejsc powstaje sporo. Zamiast więc spędzać popołudnie w domu przed telewizorem lub czytać w sieci o kolejnych ekscytujących wakacjach gwiazd, lepiej wybrać się, nawet samemu, z książką pod pachą, na miejską plażę.

Kino w plenerze
Kolejna opcja na ciepły, letni wieczór to obejrzenie filmu „pod chmurką”. Organizatorzy takich miejskich wydarzeń dbają zarówno o jak najciekawszy repertuar, ale także formę filmowych spotkań w plenerze – organizowane są już projekcje na dachach budynków, wyspach i mini plażach, czy tzw. kino samochodowe. Start, gdy tylko zrobi się wystarczająco ciemno. Warto zabrać ze sobą koc i poduszkę.

Nieznane oblicze miasta
Przed wyjazdem do innej miejscowości, zazwyczaj sprawdzamy tamtejsze atrakcje turystyczne. Warto w lecie spróbować spojrzeć na swoje miasto „oczami turysty”. Może się wówczas okazać, że wielu ciekawych miejsc jeszcze nie widzieliśmy albo ich poznanie odkładaliśmy na bliżej nieokreśloną przyszłość, bo przecież „możemy zobaczyć je w każdej chwili”. Kiedy więc je zobaczyć, jak nie w lecie?

Propozycji na spędzenie wakacji w mieście jest znacznie więcej. Warto sprawdzać strony miejskich serwisów i orientować się w lokalnych wydarzeniach. I pamiętajmy, że udane lato gwarantuje nie zasobność portfela, ale głównie to, z kim i w jaki sposób je spędzamy.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze