1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Premiera książki: Życie jest fajne Katarzyny Miller i Małgorzaty Szcześniak!

Premiera książki: Życie jest fajne Katarzyny Miller i Małgorzaty Szcześniak!

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Jakie sprawy przyprawiają nas o ból głowy? Kobiece rozterki życiowe najczęściej tyczą relacji w związku, z  dziećmi, w miejscu pracy a nawet ze sobą samą.

Życie jest fajne to rozmowy lubianej i cenionej psycholożki Katarzyny Miller z Małgorzatą Szcześniak poświęcone różnym jak obchodzić się z codziennymi relacjami, które są uciążliwe, jak przepracować w sobie kryzysy i traumy, by zyskać z nich coś wartościowego, zamiast trwać w poczuciu krzywdy. Warto zacząć postrzegać swoje życie we wszystkich sferach jako po prostu… fajne. Bo życie jest fajne!

Już 16 maja 2018 premiera lekkiej, zabawnej a zarazem wartościowej książki, doskonałej na plażę, wakacje pod gruszą i nie tylko.

Życie jest fajne zawiera odpowiedzi na wiele nurtujących kobiety pytań. To także praktyczny poradnik, podsuwający rozwiązania wielu codziennych problemów. Katarzyna Miller stara się w nim „nawracać” kobiety na racjonalizm. Twierdzi, że nie możemy zmienić drugiego człowieka, a jedynie siebie w relacji z nim.
Gosia: Kiedyś powiedziałaś: „Jak mu nie gotowałaś, to zacznij. A jak gotowałaś to przestań”.

Kasia: Dokładnie! Jeśli go przepieściłaś – Toś go zepsuła. Teraz on uważa, że mu się darmo należy. Jak go nie dopieściłaś, to go po prostu nie doceniłaś i sobie samej zabrałaś przyjemność, prawda? Jak jesteś przytomna w miarę i myślisz, wyciągasz wnioski, to przyjrzyj się, kobito, co ty robisz. Nie jaki on jest okropny, ale co ty robisz! I gdzie nabruździłaś. Możesz znaleźć nowe sposoby na bycie z nim.

Autorki poruszają tematy dobrze nam znane. Padają oczywiste pytania, które już zadawałyśmy sobie same, ale tym razem prowokują odpowiedzi, których do tej pory brakowało: Co wybrać: karierę czy wychowanie dziecka? Czy może jednak można je pogodzić i realizować się w obu rolach na 100%? Jak reagować na zbyt dużą poufałość ze strony przełożonego lub próbę molestowania? Jak ułożyć relacje z teściami?

Katarzyna Miller dosadnie uświadamia, że warto odważyć się bronić swoich potrzeb, do których każda kobieta ma pełne prawo, a ignorowanie wewnętrznego oporu i działanie wbrew sobie, prowadzi do osłabiania poczucia własnej wartości.

Inne, bardziej dociekliwe pytania, prowadzą nas głębiej w siebie i dają wgląd w doświadczenia, które od podstaw ukształtowały nasze obecne życie. Rozmowy autorek pomagają przepracować dobre i złe doświadczenia, a także spojrzeć na wszystkie płaszczyzny swojego życia z innej, znacznie szerszej  perspektywy.

Gosia: Podobno warto budować kilka filarów: rodzinę, przyjaciół, pracę, wykształcenie, wiarę, hobby itp., bo jeśli zawali się jeden z nich, mamy kilka innych, które pomogą nam się podnieść.

Kasia: Oczywiście, że tak. Im bardziej jesteśmy pełni i wszechstronni, z im większej palety możliwości korzystamy, tym bardziej ciekawe mamy życie, tym bardziej jesteśmy dla ludzi interesujący i tym bardziej jest się o co oprzeć w razie czego. Pewnie, że tak.

Życie jest fajne udowadnia, że życie współczesnej kobiety jest niezwykle długie i pomieści wszystko. Miłość, romans, pracę i dziecko. Ale także chorobę, pustkę, błędy czy traumatyczne przeżycia. W każdej kobiecie te tematy budzą  wiele emocji i pytań. Jak poradzić sobie z wyzwaniami, których dostarcza nam życie, aby nie zagubić w tym siebie? Małgorzata Szcześniak pyta, a Katarzyna Miller odpowiada.

Dzięki tej książce zrozumiesz, że lepsze od szczęścia jest świadome życie. A czasami można mieć i jedno, i drugie

 

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta, Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Chcę być kochana tak jak chcę, Seksownik (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana ze miesięcznikiem „Zwierciadło”.

 

Małgorzata Szcześniak – dziennikarka, polonistka, pedagog. Redaktorka prowadząca w miesięcznikach o tematyce kobiecej. Autorka poradnika psychologicznego Sukces w rozmiarze XXL.

 

 

Życie jest fajne

Autorki: Katazyna Miller, Małgorzata Szcześniak Data premiery: 16 maja 2018 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 145 x 210 mm

Liczba stron: 224

ISBN: 978-83-8132-035-1

EAN: 9788381320351

Cena detaliczna (sugerowana): 36,90 zł

 

Książka dostępna stronie: https://zwierciadlo.pl/sklep oraz w innych dobrych księgarniach

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze