1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. WOŚP 2020 - licytacje. Najciekawsze aukcje prosto od serca

WOŚP 2020 - licytacje. Najciekawsze aukcje prosto od serca

Zobacz galerię 11 Zdjęć
WOŚP zagra znów! Wielka Orkiestra Wielkiej Pomocy już po raz 28. zmobilizuje i zjednoczy miliony Polaków. Wesprzeć tegoroczny cel WOŚP można na wiele sposobów  - wrzucając pieniądze do puszek, wpłacając na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także kupując przedmioty wystawione na charytatywnych aukcjach Allegro.

Na co w tym roku zbieramy? Jak zwykle na wsparcie najbardziej potrzebujących - zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Zanim w niedzielę 12 stycznia wrzucimy pieniądze do puszek i przylepimy do płaszczy i kurtek serduszko WOŚP, zajrzyjmy na strony Allegro, gdzie można znaleźć przeróżne licytacje charytatywne wspierające Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Najgłośniejszą aukcją w tym roku jest oczywiście licytacja repliki medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, ale i inne aukcje budzą duże emocje. Cenne lub po prostu pamiątkowe przedmioty wystawili na aukcję dla WOŚP znani politycy, aktorzy, sportowcy i celebryci.

Wśród licytacji nie brakuje zaskakujących ofert i przedmiotów, które po prostu budzą uśmiech. Wybraliśmy te, które nas zaskoczyły, zaciekawiły lub po prostu rozbawiły.

WOŚP 2020 - najciekawsze licytacje

Minifigurka przedstawiająca Olgę Tokarczuk, trzymającą książkę oraz medal noblowski. Zdjęcie figurki wrzucone do Internetu obiegło potem wszystkie media. Jej autor przyznaje, że nie spodziewał się takiego rozgłosu, ale skoro już figurka stała się sławna postanowił przeznaczyć ją na szczytny cel.

(Fot. materiały Allegro)

Pozostając w gronie noblistek - Fundacja Wisławy Szymborskiej oferuje spędzenie weekendu w krakowskim mieszkaniu noblistki. Zachowano w nim wystrój wraz z meblami należącymi do Szymborskiej – regałami na książki, bibelotami, fotelami, stołem, lampami. Reszta pomieszczeń została odnowiona i urządzona na nowo. W sypialniach na ścianach znajdują się nadrukowane powiększenia rękopisów wierszy Wisławy Szymborskiej i reprodukcje kolaży autorstwa poetki. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie Krakowa śladami Szymborskiej z przewodnikiem.

Biurkowa flaga Unii Europejskiej, którą podarowano Premier Beacie Szydło na pierwszej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, a która wylądowała pod stolikiem blatu, mimo zapewnień w kampanii wyborczej polityków PiS, że ,,Polska jest sercem Europy". Wystawiający flagę na licytacji dla WOŚP zapewnia, że była premier będzie mogła tę pamiątkę wylicytować i jednocześnie wesprzeć WOŚP, bo otrzyma linka do tej aukcji. Jesteśmy ciekawi, czy z tej okazji skorzysta...

Jak pisze Jurek Owsiak: "Te buty to wspaniały dar od Szewca z Łodzi. Przepiękne, kolorowe i niezwykle wygodne, spełniają swoją funkcję i wyglądają niesamowicie. Mają w sobie magię wyszywanych kolorów i niezwykłych wspomnień i moimi bardzo osobistymi rzeczami od serca. Służyły Jurkowi Owsiakowi na Festiwalu Świata Pol’and’Rock, a także podczas zeszłorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(Fot. materiały Allegro)

W aukcjach na rzecz WOŚP pojawiają się także inne wyjątkowe ubrania przekazywane przed znane osoby. Marynarka z pilotów do telewizorów od Basi Kurdej-Szatan jest wśród nich wyjątkową perełką. Prezenterka wystąpiła w niej podczas sesji zdjęciowej i pokazu „Moda na recykling” Europejskiej Platformy Recyklingu. Autorką tej niezwykłej kreacji jest projektantka mody - Anna Kubisz.

(Fot. materiały Allegro)

Choć daliśmy się nabrać, myśląc, że będzie to przyjęcie w rytm prawdziwie afrykańskich rytmów, kolacja w towarzystwie rekinów, płaszczek, pingwinów, manatów i kilkudziestu unikatowych gatunków ryb we Wrocławskim Afrykanarium to równie łakomy kąsek.

(Fot. materiały Allegro)

Flaga Polski przywieziona przez uczestnika 43. wyprawy Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego. Flaga towarzyszyła mieszkańcom stacji, przypominała o ojczyźnie i domu, wspierając nas w trudnych chwilach rozłąki. Flaga przeżyła trzy rekordy prędkości wiatru w tym jeden o sile 43,8 m/s - 157,68 Km/h i jest postrzępiona przez wiatr, co tylko świadczy o jej autentyczności.

(Fot. materiały Allegro)

Pozostając w klimacie zimowej północy - wylicytować można również wyprawę do Islandii w towarzystwie podróżnika, który już od 10 lat eksploruję tę wyspę i jak zapewnia "zna jej każdy zakątek i zwyczaje – tak ludzi jak i natury, w tym zwyczaje… zórz polarnych".

(fot. materiały Allegro)

Na aukcjach pojawiają się także licytacje atrakcji z udziałem zwierzaków, jak na przykład ta od Świata Alpak spod Wrocławia. Wylicytować można godzinny spacer z Dyziem, Piórkiem i Billim. Będzie można je karmić, głaskać i przytulać oraz oczywiście uwiecznić je na zdjęciu.  Miła pamiątka nie tylko dla dzieci.

(fot. materiały Allegro)

Różdżki z gałązek wierzby, które - jak zapewnia autor lub autorka - " zostały zrobione ze znalezionych i starannie wybranych gałązek wierzby, której zawdzięczamy fantazyjne kształty stworzone przez samą Naturę." Do wyboru różne wzory. Warto się zastanowić - być może okażą się magiczne, tak jak różdżka Harry'ego Pottera, choć ta zrobiona była z ostrokrzewu.

(fot. materiały Allegro)

Ta aukcja wzruszyła nas chyba najbardziej - pyszne ciasto zrobione z sercem dla wośpowego serca. Gdybyśmy tylko mieszkali bliżej, wzięlibyśmy w tej licytacji udział. Na bank.

(fot. materiały Allegro)

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze