1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Sezon narodzin fok nad Bałtykiem

Sezon narodzin fok nad Bałtykiem

123rf.com
Na przełomie lutego i marca Stacji Morskiej w Helu pojawią się trzy nowe foczątka. To okres narodzin w całym Bałtyku, więc na plażach mogą się pojawić focze noworodki urodzone na wolności.

informuje, co zrobić, gdy podczas spaceru nad morzem zobaczymy fokę. Przede wszystkim nie należy jej niepokoić i bezzwłocznie zawiadomić  Błękitny Patrol WWF dostępny pod telefonem 795 536 009.  Wolontariusze ocenią, czy foka potrzebuje pomocy. W razie potrzeby skontaktują się ze Stacją Morską w Helu.

Kilkadziesiąt lat temu foki szare licznie występowały na naszym wybrzeżu. Ostatnio po długiej przerwie znów się pojawiają. Jest szansa, że powrócą na stałe, jeśli tylko znajdą sprzyjające warunki od porodu i wypoczynku.

Dzięki projektowi „Wsparcie restytucji i ochrony ssaków bałtyckich w Polsce”, współfinansowanemu przez Unię Europejską, WWF Polska wraz z Instytutem Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego mogą obserwować życie fok. W ramach tego przedsięwzięcia zakupiono także sprzęt USG, który pozwala badać focze matki.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze