1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zodiaki i stres? Dla Lwa wygłupy, dla Ryb masaż stóp

(Fot. iStock)
Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. I każdy z nas najlepiej radzi sobie z nim na swój sposób. W jaki? Właśnie w tym problem, żeby go znaleźć. Unikatowy, idealnie pasujący do naszej psychiki pomysł na radzenie sobie ze stresem. Podpowiedzą go znaki zodiaku, w których się urodziliśmy.  

Dla BARANA: ruch

Barana stres błyskawicznie wytrąca z równowagi. Jego wrodzona niecierpliwość i fakt, że jest w gorącej wodzie kąpany, powodują, że pod wpływem stresowych sytuacji Baran wpada w złość i gniew. Bywa wtedy nieobliczalny. I nikt nie nakłoni go wówczas do tego, żeby po prostu się uspokoił, nie dla niego ćwiczenia oddechowe czy nie daj Boże medytacja. Baran w podbramkowej sytuacji ma zacząć się ruszać. I to intensywnie. Ten znak zodiaku skutecznie rozładuje trudne emocje joggingiem, kickboxingiem, nowoczesnym tańcem.

Dla BYKA: spacer na łonie natury


Byk nie wygląda na takiego, który tak od razu się stresuje. Jest zazwyczaj opanowany, dystyngowany, łagodny. Ale to jednak pozory. Bo kto się nie stresuje? Byk denerwuje się najbardziej tym, że nie starczy mu pieniędzy na zbytki oraz na potrzeby domu, który kocha. Wścieknie się, jeśli ktoś zagrozi jego wygodzie. Żeby tym się nie stresować, Byk potrzebuje bliskości natury. Najlepiej, by chodził boso po trawie, patrzył w niebo, podziwiał drzewa. Długi spacer po parku, lesie, własnej działce skutecznie ukoi nerwy Byka. Żeby się odstresować, powinien uruchomić swoje zmysły i otoczyć się pięknem. Obcowanie ze sztuką również powinno mu pomóc. Wszak włada nim Wenus, patronka wyrafinowanych życiowych przyjemności.

Dla BLIŹNIĄT: terapeutyczne pisanie


Bliźnięta z kolei stresują się, bo pragną być w kilku miejscach równocześnie i chcą też koniecznie wiedzieć wszystko o wszystkim. Rozbieganie nie sprzyja relaksowi. Bliźniętom trudno się skoncentrować i wyciszyć umysł. Dlatego, gdy tylko poczują, że są w objęciach stresu, niech wezmą głęboki, oczyszczający oddech (ten znak rządzi płucami), żeby mózg dostał sygnał, że wszystko jest w porządku (szybki i płytki oddech umysł odbiera jako zagrożenie). A następnie zabiorą się za pisanie dziennika, do którego wyleją trudne emocje. Bliźniętami rządzi Merkury, planeta intelektu, która lubi umysłowe wysiłki. Tak aktywnego umysłu nie da się wyciszyć medytacją czy kontemplacyjnym spacerem. Na stres Bliźniętom pomoże odpowiednie wykorzystanie intelektu.

Dla RAKA: pobyt w samotni

Jest lękliwy i wrażliwy, szybko wyczuwa emocje innych i się nimi przejmuje. Rak stresuje się z byle powodu: martwi się, co kto powie, co kto pomyśli. Jest też mistrzem w tworzeniu czarnych życiowych scenariuszy. Zamartwianiem się generuje sporo stresu. Najlepiej odpocznie, gdy zdystansuje się od ludzi. W samotności, gdy wycofa się do swojej skorupy, odzyska werwę i siły. A na pewno dostęp do empatii i opiekuńczości. Dobrze, żeby nawet trochę sobie popłakał w tej samotni. W ten sposób delikatny Rak uwolni i uspokoi swoje rozhuśtane emocje. Będzie potem mniej kaprysił i się dąsał. Idealnym miejscem do odstresowania się dla Raka jest brzeg jeziora lub rzeki. Gdy popatrzy w wodną toń, poczuje wewnętrzną harmonię.

Dla LWA: wygłupy


Lew wydaje się tak pewny siebie i pełen wigoru, że można odnieść wrażenie, że stres go nie dotyczy. Nie jest to jednak prawdą, bo Lew jak nikt inny denerwuje się, że nikt go nie zauważy. To nie lada zmartwienie. Boi się też, że nie wyda się zabawny i nikt nie doceni jego kreatywności. Zazwyczaj ma problemy z poczuciem własnej wartości. Jego atutem jest zaś poczucie humoru. Dlatego na stres dla Lwa najlepsza jest zabawa. Idealnie, żeby on był w centrum zainteresowania i opowiadał dowcipy, a potem mógł się jeszcze czymś pochwalić. I zebrał oklaski. Po takim występie po stresującym napięciu nie będzie śladu.

Dla PANNY: dystans do siebie


Panna stresuje się tym, że w jej mniemaniu nie jest doskonała. Napina się, żeby dom całkowicie pozbawiony był kurzu, praca wykonana przed czasem, dzieci schludne i grzeczne. Podobnie jak Rak ma silne tendencje do zamartwiania się. I wybitne do krytykowania. Siebie, innych, świata. Dlatego najlepiej jej zrobi, jak wyłączy w swojej głowie głos wewnętrznego krytyka, który nieustannie ją frustruje. I pozwoli sobie po prostu być niedoskonałą. Dystans do siebie i odrobina poczucia humoru wyleczą ją od skutków stresu.

DLA WAGI: wernisaż


Waga stresuje się tym, że nie jest najpiękniejsza i najmądrzejsza, i że nie ma towarzystwa na odpowiednim poziomie. Chce być kochana i rozpieszczana – i na dodatek żyć w luksusach. Jest estetką z zacięciem arystokratycznym. A to zobowiązuje i stresuje. Waga najskuteczniej odpręży się na odpowiednio snobistycznym wernisażu, koncercie modnego zespołu lub przy lekturze jakiejś dobrej biografii (bo interesują ją ludzie i ich historie). No i w ramionach ukochanej osoby również będzie jej jak w niebie. Na stres Wadze akurat odradza się samotność. Nie zniesie jej najlepiej. Niech idzie raczej na randkę w modnych ciuszkach.

Dla SKORPIONA: mantra

Skorpionowi jest źle, jeśli jego życie jest zwykłe, szare i bez wyzwań. On urodził się po to, żeby doświadczać głębi swoich emocji. Nuda i powierzchowność bardzo go stresują. Podobnie jak myśl, że ktoś go może zdominować i cokolwiek mu narzucić. Właściwie Skorpion jest w stanie ciągłego kryzysu, tak bardzo chce przeżywać i odradzać się jak feniks z popiołów. Dla uspokojenia jego intensywnych emocji potrzebna jest mantra: „Jestem bezpieczny”. Chodzi o to, żeby Skorpion puścił kontrolę i posłusznie poddał się nurtowi życia.

Dla STRZELCA: podróż

Strzelec kocha wolność i wielki rozmach. Stresuje go ewentualność, że będzie musiał zadowolić się czymś małym, przeciętnym i lokalnym. Że nie dowie się czegoś ciekawego i nie będzie mógł pofilozofować na ekscytujące go tematy. Jego dusza aż wyrywa się do dalekich podróży, poznawania odległych kultur i do wprowadzania zmian, ale na jego warunkach. Dlatego w przypadku Strzelca na stres zalecany jest chociażby wypad za miasto – albo chociaż obejrzenie filmu podróżniczego. Dobrze mu zrobi wizyta w restauracji serwującej egzotyczną kuchnię lub mądra dyskusja na ważkie tematy.

Dla KOZIOROŻCA: góry


Koziorożec za sprawą jego planety – Saturna – jest w permanentnym stresie, bo ta kamienna planeta blokuje wszelkie przejawy spontaniczności i radości. Koziorożec lęka się nieustannie, że okaże się za mało odpowiedzialny i pracowity. Ma ogromne trudności z pofolgowaniem sobie. Starania w tym kierunku jeszcze bardziej go przestraszą. Dlatego powinien zafundować sobie jakiś wysiłek, ale inny niż zazwyczaj. Jeśli Koziorożec jest księgowym, niechże wybierze się w góry. Tam porządnie się zmęczy, ale w zdrowy sposób, wdychając świeże górskie powietrze. Jeśli jednak Koziorożec na co dzień pracuje fizycznie, niech zrobi coś dobrego dla ludzi: zorganizuje na przykład rodzinny piknik. Jego talent organizatorski zostanie wykorzystany a on trochę towarzysko się rozerwie. Bo zatwardziały z niego samotnik.

Dla WODNIKA: krzyk

Wodnik głównie zajmuje się tym, żeby się buntować. Źródłem jego stresu jest myśl, że nie wezmą go za oryginalnego, zupełnie innego niż wszyscy. Wodnik dwoi się i troi, żeby zamanifestować swoją odmienność, umiłowanie wolności i szerokie horyzonty umysłowe. Myśli szybciej i w sposób bardziej wyzwolony niż reszta i zawsze ma ochotę zrobić rewolucję. I nie ma co hamować tych tendencji. Od stresu Wodnika wyzwoli krzyk. Niech wywrzeszczy wreszcie, co czuje i myśli. Od razu jego samopoczucie się poprawi.

Dla RYB: masaż stóp

Ryby najbardziej niepokoją się tym, że materia jest tutaj tak wszechobecna. Wolałyby, żeby nie było przyziemnych spraw typu płacenie rachunków i szorowanie wanny. Uciekają od tego typu spraw i właśnie ucieczka w niebieskie obłoki jest dla nich stresująca. Bo Ryby ciągle boją się, że zostaną złapane. Udawanie własnej nieobecności potrafi zmęczyć. Odpoczną od tego, zajmując się swoimi stopami. To newralgiczna część ciała Ryb. Masaż stóp lub chodzenie boso po piasku lub trawie skutecznie je uziemi na tyle, że choć przez krótki czas zaniechają ucieczki. Zatrzymają się w końcu i odetchną.

Zapisy na sesję astrologiczną: sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze