1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Lew żarliwie, Bliźnięta z wdziękiem, Baran dla sportu – jak się kłócą poszczególne znaki zodiaku?

Burza kosmiczna (Fot. iStock)
Rak strzela fochy, Baran kłóci się dla sportu, Wodnik z przekory. Najmniej chętnie w konflikty wchodzą Waga oraz Ryby, a Bliźnięta się nimi bawią. Jak się bronią i jak walczą poszczególne znaki zodiaku?

Baran, Lew, Strzelec – znaki ogniste. Awanturnicy i krzykacze

Znaki żywiołu ognia są najbardziej temperamentne w zodiaku, noszą też w sobie najwięcej złości. Nic dziwnego, że to właśnie one najczęściej się kłócą i awanturują, żeby postawić na swoim. Wpadanie raz po raz w konflikty traktują jako naturalną część życia, większy problem ma z tym otoczenie, które zmuszone jest odpierać ogniste ataki, narażając się na nieprzyjemne konfrontacje. Kłótliwi przedstawiciele tego żywiołu mają jednak to do siebie, że szybko „wybuchają”, ale też szybko złość im przechodzi.

Baran niewątpliwie ma najkrótszy lont. Jego drugie imię mogłoby brzmieć awantura. Z równowagi najczęściej wyprowadza go fakt, że musi na coś poczekać, bo rzeczy nie dzieją się błyskawicznie i nie w takim kierunku, jak on chce. Jeśli cierpliwość Barana zostanie wystawiona na próbę, od razu się irytuje i krzyczy. Nie owija przy tym w bawełnę i nie baczy, czy komuś sprawi przykrość. Nie myśli, jakie jego bezpardonowe zachowanie będzie miało konsekwencje, tylko daje się ponieść swojej ognistej naturze. Jest zaczepny i kłóci się ostro, bezpośrednio komunikując, co mu się nie podoba i co go wkurzyło. Potrafi zbesztać, nie przebierając w słowach, tracąc kontrolę. Osoby o wysokim poziomie wrażliwości i dumy nie potrafią tego zaakceptować i dla swojego zdrowia psychicznego powinny Barana omijać. Jeśli z jakichś powodów jest to niemożliwe, niechaj wiedzą, że ten znak zodiaku kłóci się jakby w pojedynkę i czasem trochę dla sportu. Nawet spokojny Baran nie zwraca uwagi na drugiego człowieka, a co dopiero Baran ulegający wściekłości. Atak należy przeczekać i robić swoje. Baranowi zaś w trosce o jego relacje zaleca się treningi świadomego wyrażania złości oraz jak najwięcej przestrzeni, żeby mógł wyrażać swój indywidualizm bez zależności od innych ludzi.

Lew może być groźny, chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo zwykle wygląda na zadowolonego i przyjaznego. I owszem, to wspaniałomyślny znak zodiaku, któremu daleko do małostkowości. Należy jednak pamiętać, że Lew ma wrażliwe ego. Jest pewny siebie, ale też tę pewność siebie może w każdej chwili stracić. Jeśli ktoś naciśnie na guzik zagrażający samoocenie Lwa, czyli go skrytykuje, niech się liczy ze skutkami swojego nieprzemyślanego działania. Pozna wówczas, że Lew to znak słoneczny, a Słońce potrafi być gorące i wybucha na nim plazma. Dotknięty do żywego Lew nie będzie krył swojej urazy, tylko urządzi scenę pełną dramatyzmu. Jego złość pomieszana z żalem zaleje przeciwnika, jeśli sympatyczny Lew zaryczy. Ktoś taki dowie się wszystkiego, co Lew o nim myśli, bo znaki ogniste niczego nie ukrywają, ale nie będzie to przyjemne ani dyplomatyczne. Na pocieszenie można powiedzieć, że Lwy nie chowają w sobie urazy i szybko zapominają o zniewadze. W ich naturze leży otwartość. Lwa można też rozzłościć, jeśli poważa się jego władzę oraz ogranicza wolność. Lepiej go chwalić za dobre a nie ganić za złe – bo wtedy stara się bardziej – i dać pole do działania, bo to aktywny znak. Lew będzie mniej narażony na wybuchy złości, jeśli popracuje nad poczuciem własnej wartości.Symbolem Strzelca jest centaur. W mitologii były to stworzenia dzikie, prymitywne, agresywne. Miały skłonność do bójek, orgii, gwałtów. Banda bardzo niegrzecznych imprezowiczów. Centaur jest jednak hybrydą, czyli połączeniem dwóch odmiennych postaci. Jego tułów to koń albo osioł, reprezentujący prymitywną zwierzęcą naturę, a ludzka góra zmierza ku wyższym światom. Dlatego Strzelec ma podwójną osobowość. Z jednej strony w ogóle się nie kłóci, bo jest szlachetny, tolerancyjny, a do tego wyluzowany, ale z drugiej – atakując drugiego człowieka, może przekroczyć granice przyzwoitości i dobrego smaku. I owszem, może wywołać niebezpieczny konflikt, w którym pokaże swoją ciemną stronę, agresywne oblicze. Tak może się stać, jeśli ktoś zechce ograniczać mu swobodę działania lub sprzeciwi się jakimś jego świętym ideałom. Strzelec wtedy potrafi oponenta zmiażdżyć, zarówno intelektualnymi argumentami, jak i płomiennymi inwektywami. Krzyczy, wścieka się i tupie. Potrafi zranić, bo jest szczery do bólu. Ale potem żałuje i szybko odpuszcza. Strzelec jak nikt umie zapominać złe doświadczenia, bo woli być ufny i uśmiechnięty. Ze Strzelcem zdecydowanie lepiej śmiać się i bawić, niż kłócić. Rozwojowe jest dla niego umiarkowanie.

Byk, Panna, Koziorożec – znaki ziemskie. Merytoryczni obrońcy

Są z natury ułożone, lubią porządek i ustalone zasady gry. To chroni znaki ziemskie przed konfliktami, bo po co się kłócić, jeśli wszyscy wiedzą, co mają robić i kto czego od nich oczekuje. Poza tym Byk, Panna i Koziorożec są zwykle zapracowani, więc na żadną dezorganizację nie mają czasu ani przestrzeni. Ważne są dla nich konkrety oraz materia – i o te potrafią zawalczyć. Ze spokojnych osób stają się zaciekłymi obrońcami. W konflikcie odwołują się do merytoryki i są rzeczowe, ale nie epatują emocjami.

Byk mógłby nosić przydomek „uprzejmy”, co samo w sobie kłóci się z konfliktami. Patronką tego znaku jest planeta Wenus, która stawia na zgodne relacje i pokojowe rozwiązania, a nie spory i walki. Dlatego Byk jest nieszczęśliwy, jeśli nie może być miły. Kiedy zdarza się, że Byk ma inne zdanie niż adwersarz, rzeczowo, a czasem namolnie, wykłada swoje argumenty. Jest uparty i tak łatwo nie ustąpi, robi to jednak w sympatycznej formie. Trudno go przekonać, ale trudno też wyprowadzić z równowagi. Byk jest znakiem jakości stałej i lubi stabilność, również własnych poglądów. Jak czerwona płachta działają na niego sytuacje, kiedy zagrożona jest jego własność. Byk bowiem urodził się po to, żeby posiadać. Wyobraźmy sobie leniwego Byka, który pasie się na łące, ale w każdej chwili może zacząć szarżować i zmieść przeciwnika z powierzchni ziemi. Zodiakalny Byk zaatakuje z furią, jeśli okaże się, że ktoś zagraża jego bliskim, domowi oraz finansom. To dla niego świętości, w których obronie nie przebiera w środkach. Ale kiedy dym bitewny opada, Byk znowu jest sympatycznym gościem, ale nigdy nie takim, które pójdzie na daleko idące ustępstwa. Dla swojego dobra mógłby być bardziej elastyczny.

Panna nie lubi konfliktów, a nawet się ich wystrzega, ponieważ za bardzo ją stresują. Jest na nie zbyt nerwowa i delikatna. Poza tym Panna dąży do tego, żeby żyć w świecie, którym rządzi ład, a kłótnie i nieporozumienia go zakłócają. Jest nastawiona na słuchanie drugiej strony i dialog, a nie przepychanki. Panna jednak jest zbyt mądra i perfekcyjna, żeby zgodzić się na bylejakość i kompromisy. Jeśli musi obronić swoje wysokie standardy, robi to, odwołując się do argumentów intelektualnych, jej bronią jest jej wiedza, również natury psychologicznej. Panna jest bystrym obserwatorem ludzi i życia, więc wie, co na kogo zadziała, a co nie. Poza tym odznacza się wysoką kulturą osobistą i potrafi obronić się z klasą, a także z wdziękiem i profesjonalizmem przekonać do swojego stanowiska. Mamy wówczas wrażenie, że dobrze wie, o czym mówi, i że można jej zaufać. Jednak zniechęcona chamstwem czy głupotą staje się lekko zjadliwa i bardzo krytyczna. Często nie potrafi nie okazać swojej pogardy dla czegoś lub kogoś poniżej jej wyśrubowanego poziomu. Równie często bywa, że wycofa się z takiej sytuacji i weźmie na siebie na przykład więcej pracy, by nie obcować z brutalnością czy miernotą. Kiedy życie zmusi ją do tego, żeby się porządnie pokłócić, owszem, zrobi to, ale potem będzie bolał ją żołądek. Lepiej dla niej by było, żeby się tak bardzo konfliktami nie przejmowała i nie chciała być zawsze tą najgrzeczniejszą.Wyprowadzić Koziorożca z równowagi to wyzwanie. Porównuje się go do skały – i coś w tym jest. Koziorożec żyje w przekonaniu, że należy robić swoje, wcześniej ustalając szczegółowy plan, i tego się trzymać. Na konflikty szkoda energii. Na pewno nie jest to znak ofensywny, który chce, by dużo się działo, i wkłada kij w mrowisko, raczej niczym czołg posuwa się do przodu. Koziorożec lubi jednak dzierżyć władzę i sprawować kontrolę nad otoczeniem, co stawia mu na drodze od czasu do czasu jakieś buntownicze jednostki pragnące zburzyć jego spokój. Wtedy Koziorożec odwołuje się wówczas do swoich pryncypiów: przytoczy regulamin, punkty z prawa cywilnego lub kodeksu karnego, konstytucję, normy społeczne, zasady, które przestrzegane są od dawna. Jest nieskazitelnie merytoryczny. W konfliktach występuje z miejsca autorytetu lub orędownika zastanego porządku i nie myślcie, że łatwo z nim wygrać. W konflikcie z Koziorożcem można poczuć, że wali się głową w mur. Jest mistrzem nieustępliwości i obrońcą tradycyjnych wartości oraz rzetelności. Zbytnia elastyczność czy miganie się rozdrażniają go i wtedy z poważnego i statecznego człowieka przeistacza się w bestię, która pokazuje swoją bezwzględną twarz. Jego złość jest lodowata, a w wyciąganiu konsekwencji sprzeciwienia mu się bywa okrutny. Odpuszczania uczy się przez całe życie.

Bliźnięta, Waga, Wodnik – znaki powietrzne. Mistrzowie słowa

Tych znaków nie przegadasz, będą dyskutować do upadłego, wciągając rozmówców w słowne potyczki. Lubią prowokować wymianę zdań, ale jednocześnie mają horyzonty na tyle szerokie, że w sposób naturalny są tolerancyjne na inne poglądy. W konfliktach wykorzystują wrodzony spryt i nie grzeszą lojalnością.

Bliźnięta kłócą się z wdziękiem i lekkością, często robią to dowcipnie. Ich bronią jest słowotok, żonglowanie wielością argumentów, skojarzeniami i porównaniami. Trzeba mieć refleks oraz być obytym i pewnym swego, żeby przebić się ze swoim zdaniem w dyskusji z bystrymi Bliźniętami. To nie jest tak, że ten merkuriański znak jest szczególnie konfliktowy. Bliźnięta, jak wszystkie znaki powietrzne, cechuje tolerancja, która w pewnym stopniu wynika z obojętności. Ale one lubią sobie podyskutować i popisać się elokwencją. Są też bardzo towarzyskie, nie przepadają za nudą i inicjują iskrzenie. Nie ma w nich jednak zawziętości i chęci skrzywdzenia. W obcowaniu z Bliźniętami warto wiedzieć, że w ich przypadku są to tylko słowa, za którymi nie idzie wiele uczuć czy poważnych deklaracji. Jednak gdy to właśnie Bliźnięta staną się twoim wrogiem, uważaj na ich słowne gierki, talent do przeinaczania faktów, spryt, a nawet cwaniactwo. Bliźnięta, jako że ich patron Merkury to specjalista od kontaktów międzyludzkich, potrafią wchodzić w sojusze, ale czy one będą trwałe i czy można liczyć na lojalność Bliźniąt – to już inna sprawa. Inne znaki mają do nich pretensje, że nie można im wierzyć. Jeśli znajdą się w sytuacji konfliktowej, często nie chcą opowiedzieć się jasno po którejś ze stron. Kombinują i lawirują, zdradzają i odwracają się plecami. Inaczej by było, gdyby się bardziej angażowały i były wierne ludziom oraz własnym poglądom.Waga boi się konfliktów jak diabeł święconej wody. Zrobi wszystko, żeby nie wejść w jawną wojnę. A robi to, co potrafi najlepiej: czaruje, zagaduje, wykorzystuje, negocjuje, mediuje. Potrafi pogodzić zwaśnionych, zawsze ma na uwadze perspektywę drugiej strony i wie, jak to jest w cudzych butach. Walka ją przeraża, dlatego może iść na zbyt daleko idące kompromisy, byleby nie zetknąć się z agresją, brutalnością, bezpardonowością. Jest damą zodiaku, dla której istotne są maniery i cywilizowane zachowania. Krzyczeć czy złościć się w opinii Wagi po prostu nie wypada. Waga przytaknie, zgodzi się, byleby nie wyjść na prostaczkę. W inteligentnej dyskusji na poziomie, owszem, weźmie udział, ale jeśli zrobi się zbyt gorąco, wycofa się, wymawiając migreną. Waga nie umie wchodzić w konfrontację, dlatego przez jakiś czas dostosowuje się, a potem, jak już jest jej niewygodnie – znika. Zna granice, wie, kiedy ktoś je przekracza, bo ma w sobie sporo zdrowego egoizmu, ale nie zainterweniuje ostro. Ma kłopoty z odczuwaniem i wyrażaniem złości. Jej sposobem na nieuniknione w życiu konflikty są albo racjonalne i kulturalne negocjacje, albo uniki, albo wyniosłość. Waga, żeby się nie zaangażować, woli być ponad. Obojętna i posągowa. Potrzebuje więcej pasji i sprawdzenia na własnej skórze, że nawet żarliwa kłótnia to nie koniec świata.

Prawda o Wodniku jest taka, że jest on zimny jak ryba, więc niewiele go obchodzi. Konflikty również. Ale wchodzi w nie z przekory i dla obrony swoich, na dany moment ważnych, ideałów. Dlatego Wodnik jako wróg jest groźny, trudno go zranić, bo mało ma kontaktu ze swoimi uczuciami. Czy wygrasz z lodowcem? Jednak kiedy masz Wodnika po swojej stronie, masz też w pakiecie jego nieugiętość. Jest to znak uraniczny, który kocha postęp i zmiany, ale o jakości stałej, więc jest uparty jak osioł. Do tego, jak na znak powietrza przystało, jest bystry. Jego umysł jako broń działa niczym laser: precyzyjny i nieomylny. Trudno jest prześcignąć jego myśli, trudno podważyć argumenty, trudno odmówić mu kreatywności i innowacyjności. Poza tym nie boi się być dziwnym czy ekscentrycznym, a wręcz do tego z uporem maniaka dąży. Dlatego jest tak trudnym do pokonania przeciwnikiem. Do tego w konflikty wchodzi w swoim stylu, czyli na zimno. Zimna jest jego złość, która przybiera formę arogancji i cynizmu. To jego broń, która idzie w ruch, kiedy ktoś staje mu na drodze. Co jeszcze daje mu przewagę? To, że w każdym momencie może odwrócić się na pięcie i odejść, bo tak naprawdę niewiele go to obchodzi. Kiedy wiesz, jaki Wodnik jest wewnętrznie ambiwalentny, konflikt z nim nie robi już takiego wrażenia. Można się od niego nauczyć wzruszania ramionami – gestu, w którym jest sporo mocy.

Rak, Skorpion, Ryby – znaki wodne. Obrażalscy i manipulanci

Obrażanie się, zemsta, fochy, kopanie dołków, nóż wbity w plecy… wszystkie chwyty są dozwolone, tylko nie jawne wyjście na ubitą ziemię. Konflikty dla znaków wodnych to utrapienie i dopust boży. Co nie oznacza, że w nie nie wchodzą. Robią to na swój pokrętny sposób i bardzo przeżywają.

Nikt nie potrafi się tak spektakularnie obrażać jak Rak. Urażony, przestraszony czy niezadowolony nie powie, co go boli, tylko się wycofa, pokazując, jak mu źle. W obronie i żeby wymusić, co chce, będzie strzelać fochy oraz grać rolę ofiary. Szantaże emocjonalne oraz krokodyle łzy to jego broń w konfliktach, zwłaszcza z bliskimi. Bo z niebliskimi robi jeszcze większe uniki, czyli najczęściej nic, tylko zacina się wewnętrznie. Jednocześnie Rak mimo że lubi odgrywać ofiarę, nie do końca nią jest. Wykorzystuje swoją inteligencję emocjonalną, żeby wczuć się w przeciwnika i osiągnąć cel. Cechuje go zawziętość, ale nie konfrontacyjność, więc to właśnie Rak jest tym, który może wbić nóż w plecy. Konfrontacji się lęka, ale umie się obronić w swoim sprytnym stylu. Poza tym nie zapomina. Do upadłego broni swojego poczucia bezpieczeństwa i swojej wygody powodowany emocjami, a najczęściej są nimi: poczucie krzywdy oraz chęć odwetu. Rak jest też zazdrosny i potrafi się zemścić wtedy, gdy się tego zupełnie nie spodziewasz. Żeby wygrać z Rakiem, nie potrzeba wiele, po prostu jawnej konfrontacji. Kiedy wyłożymy przed nim karty na stół, wycofa się do swojej skorupy. Rak jest dzieckiem zodiaku i przez całe życie pracuje nad dojrzałością, w tym dorosłym podchodzeniem do konfliktów. Jeśli opanuje swoje lęki oraz nauczy się zarządzać emocjami, konflikty będzie rozwiązywał z wrodzoną empatią okazywaną sobie i innym.Skorpion to dopiero przeciwnik. Podobno warto go mieć za przyjaciela, ale nie za wroga, tak bardzo jest niebezpieczny. Jest zagorzałym zwolennikiem wyrównywania rachunków, nie umie przegrywać, za to jak tlenu potrzebuje kontroli, by pociągać za niewidzialne sznurki. Jest tajemniczy, więc trudno go rozgryźć, ale innych potrafi prześwietlać niczym rentgen. Konflikt ze Skorpionem nie jest tym, czego należałoby sobie życzyć. Lepiej na nadepnąć mu na odcisk, ale ulec mu też nie jest dobrze. Ambitny Skorpion nie poważa przegranych. Potrafi namierzyć słabość i trafić w sedno. Wygląda, że jest złośliwy, ale on po prostu jest celny. Ze Skorpionem wygrasz swoją wewnętrzną mocą, jeśli nie okażesz strachu, ale kompetencje i hart ducha. I już po sprawie, będziesz mieć charyzmatycznego Skorpiona po swojej stronie. Emocje, tak jak Skorpion, odłóż na bok i nie daj się zwieść jego magnetyzmowi. Również temu seksualnemu. Od Skorpiona można nauczyć się umiejętności zaczekania na odpowiedni moment, żeby zaatakować. Oraz tego, żeby nie starać się nikomu przypodobać, bo wtedy osłabia się swoją pozycję. Skorpion tego nie robi. Walczy poprzez manipulację, bo chroni swoje uczucia. Jak każdy znak żywiołu wody jest wrażliwcem. Jeśli odważy się pokazać uczucia, nie będzie musiał uciekać się do swoich wykalkulowanych sztuczek i podstępów.

Ryby i konflikty nie idą w parze. Ten ostatni znak zodiaku jest duchowy i utkany z mgły, skąd ma więc wziąć siły oraz zainteresowanie konfliktami? Ryby mają wrodzony talent do dostosowywania się, a nie do przeciwstawiania; do bierności i receptywności, a nie do agresji czy nawet przebojowości. Bardziej urodzone są do okazywania bezinteresownej miłości niż do dochodzenia swojego. Ale życie nie jest usłane różami, o czym i Ryby w końcu się przekonują, i czasem trzeba się pokłócić, zawalczyć o swoje czy być niemiłym i twardym. Pomyśleć o sobie, a nie innych. Jeśli Ryby nie nauczą się wchodzić w konflikty, są skazane na życie w poczuciu rozczarowania, krzywdy i wykorzystania. Bo ci inni będą osiągać swoje cele kosztem Ryb. Na przykład brać od nich ciągłą pomoc, nie odwdzięczając się wcale. Gdy Ryby będą się tak poświęcać, po cichu licząc na docenienie i wzajemność, niczego nie osiągną, stracą jedynie resztkę swych witalnych sił. Ryby mają swoje sposoby na ukojenie swego lęku przed wejściem w jawny konflikt. Coś tam kombinują, pokazują nie wprost, trochę ponarzekają, uronią łzę, pokażą, jakie są słabe i zmęczone, licząc na współczucie. Nic z tego. Życie tak długo będzie dawało im w kość, dopóki głośno i wyraźnie nie zaczną domagać się tego, czego chcą. Ale najpierw muszą poczuć, kim są i czego chcą.

Chcesz poznać swój horoskop urodzeniowy oraz tranzyty planet na najbliższe 3 lata? Zapisy na sesje astrologiczne tutaj: https://sesjeastrologia.com/kontakt/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze