1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Problemy z pieniędzmi - jak reagują kobiety?

Problemy z pieniędzmi - jak reagują kobiety?

123rf.com
Silniej niż mężczyźni. Badanie American Psychological Association pokazuje, że kobiety są wrażliwsze na stres finansowy. Jak działają na nie problemy z pieniędzmi?

Gdy kobiety mają problemy z pieniędzmi, częściej niż mężczyźni cierpią na zaburzenia snu, bóle głowy, zmiany nastroju i zmiany poziomu apetytu. - Może to wynikać z tego, że kobiety bardziej są świadome tego, że odczuwają stres. Mężczyźni te emocje częściej tłumią - mówi Stephanie Smith, psycholog kliniczny. - Są często bardziej skłonne do rozmowy o tym i przyznają się do swoich wewnętrznych zmagań. Poza tym w dzisiejszych czasach kobiety mają wiele ról do odegrania w życiu. Są często głównymi opiekunami dla dzieci i starzejących się rodziców. Mają dużo odpowiedzialności, bo pracując zawodowo, wciąż na ich barkach jest większość prac domowych. Stąd nasilone skutki stresu, związanego z pieniędzmi.

Nie oznacza to, że mężczyźni nie stresują się finansami. 75 proc. ankietowanych podczas badań wyrażało takie obawy, kobiet - 84 proc. Okazało się, że kobiety szybciej zauważają u siebie takie skutki stresu jak: brak apetytu lub nadmierne objadanie się, zakupoholizm, bóle głowy, zmęczenie, depresję.

Źródło: Society for Women’s Health Research

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze