1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. ZEN-idealna równowaga we wzornictwie

ZEN-idealna równowaga we wzornictwie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Nagrodzony prestiżową nagrodą red dot design award „best of the best” 2012, piekarnik ZEN marki AMICA dowodzi, że chcemy by nasze życie, nasze domy i ich wyposażenie były proste, szlachetne i piękne.

Taki jest duch naszych czasów: męczy nas już przesycona techniką rzeczywistość, nadmiar danych, które musimy sobie codziennie przyswajać, natłok bodźców nie pozwalający odpocząć i skupić się na tym, co naprawdę istotne.  Szukamy więc produktów i rozwiązań, które uproszczą codzienne życie: domowe prace, przygotowywanie posiłków, kontakt z bliskimi, podróże. Od technologii oczekujemy, że będzie zrozumiała, przyjazna, intuicyjna, a jednocześnie skuteczna i pomocna.

Na takie wzornictwo stawia konsekwentnie Amica. Według jej filozofii tworzenia produktu to nie człowiek ma się dopasowywać do urządzenia z którego korzysta, ale urządzenie ma być odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby użytkownika. Technologia w wydaniu Amiki jest dyskretna, harmonijna, zgodna z wyobrażeniami o domu jako o bezpiecznej przystani, miejscu wytchnienia i relaksu.

Piekarnik ZEN to urządzenie stworzone z myślą  o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy poszukują prostoty, przejrzystości i pewności. To osoby, które we własnym domu szukają wytchnienia od szybkiego tempa życia, azylu i poczucia bezpieczeństwa. One będą w stanie docenić odwołujący się do inspirowanego dalekowschodnią filozofią i  estetyką minimalizmu design ZEN. Spodoba im się też z pewnością zachowanie idealnej równowagi między technologią a prostotą, między estetyką, a funkcjonalnością. Najlepszy przykład tej harmonii to rozwiązanie sterowania piekarnikiem oraz wykorzystanie unikalnych materiałów – eleganckiego matowego szkła na froncie oraz naturalnego drewna na uchwycie piekarnika. Czy zgodnie z aktualnymi trendami front jest matowy po to, by się podobać czy może raczej dlatego by nie zatruwać sobie codziennych porządków nieustannym polerowaniem śladów palców? A może jedno i drugie? Drewniany uchwyt jest nie tylko wysmakowanym detalem pozwalającym na personalizację własnego piekarnika – możemy dobrać samodzielnie ulubiony rodzaj i kolor drewna. Jest też bardzo przyjemny w dotyku i ma odpowiednie właściwości izolujące – a czy to właśnie nie uchwytu dotykamy najczęściej w naszym piekarniku? Prosta forma utrzymana w oszczędnej kolorystyce nie absorbuje niepotrzebnie uwagi, uspokaja przestrzeń, wycisza.

To idealne „stopienie” zalet ZEN sprawiło, że zdobył on uznanie międzynarodowego grona jurorów i znalazł się on w elitarnym gronie 48 tegorocznych zdobywców red dot design award „best of the best”. Obserwując żywe, spontaniczne reakcje zwiedzających ostatnie prezentacje polskich produktów nagrodzonych w konkursie red dot design award, które odbywały się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, można podejrzewać, że podobnie zostanie przyjęty i oceniony przez polskich i zagranicznych użytkowników. Amice udało się dzięki konsekwentnie realizowanej projektowej filozofii stworzyć produkt, który wzbudza pozytywne emocje, który jest tym czego obecnie poszukujemy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze