1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Designerskie meble z odzysku

Designerskie meble z odzysku

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Co łączy drewniane palety, skrzynki po owocach, butelki po płynie do prania i jednorazowe łyżeczki do kawy? Otóż kilku projektantów odważyło się zrobić z nich meble.

behance.net/martinleveque

Belg, Martin Lévêque z drewnianych palet zaprojektował i sam wykonał m.in. regał i półkę.

behance.net/martinleveque

Projektant nie podaje ceny mebli, ale w książce „100% PALLET from freight to furniture” znajdziemy instrukcję do ich samodzielnego wykonania. Jeśli nie mamy znajomego operatora wózka widłowego, standardową paletę (1200/800/144 mm) kupimy w sklepie internetowym za ok. 30 zł.

mauricioarruda.net

Paletowe meble, a dokładnie dwa siedziska i lampę zaprojektował również Mauricio Arruda. Krzesło kosztuje ok. 2 750 zł, leżak ok. 3 740 zł, a lampa ok. 4 684 zł.

mauricioarruda.net/fot. V. Affaro,T. Mangialardo

Wśród projektów brazylijskiego architekta – designera znajdziemy także komody z szufladami z plastikowych skrzynek oraz lampy z opakowań po płynach. Cena komody w zależności od wielkości waha się od ok. 9 300 zł do ok. 17 300 zł (są bardzo drogie, bo do wykonania ich konstrukcji użyto drewna z certyfikatem FSC, czyli pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej), projektant nie podaje ceny lamp. Adres, pod którym możemy zamówić wszystkie produkty znajdziemy na stronie

studioverissimo.net/fot.R. Faria

Do designerskich mebli z odzysku zaliczają się również projekty Studia Verissimo z Portugalii. Głównym elementem konstrukcyjnym stołów i lampy są jednorazowe mieszadełka z tworzywa sztucznego. Na stronie studioverissimo.net nie ma informacji o ich cenie.

Studio Verissimo, R. Faria

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze