Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?
123rf.com

Salon to szczególne miejsce, w którym większość z nas spędza bardzo dużo czasu.
Warto więc urządzić go w taki sposób, aby był jednocześnie stylowy, jak i wygodny oraz praktyczny.

W badaniu przeprowadzonym przez ekspertów z Grupy Okazje, ankietowani zostali zapytani o to jakie funkcje spełnia pokój dzienny w ich domu. Zdecydowana większość, bo 76% osób, wskazało, że jest to miejsce, w którym oglądają telewizję, a 71% utożsamia go ze spotkaniami w gronie rodziny czy znajomych. Dla równie wielu osób (68%) pokój ten to przestrzeń, w której można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Zdaniem prawie połowy ankietowanych (48%) to również miejsce, w którym spożywa się posiłki. Najmniej badanych, ale wciąż całkiem spora grupa osób, odpowiedziało, że salon pełni dla nich funkcję sypialni (29%) lub biura (22%), w którym mogą pracować lub uczyć się.

Miejsce wypoczynku
Strefa wypoczynkowa w salonie jest niezwykle ważna, dlatego nie może w niej zabraknąć wygodnej, miękkiej kanapy, najlepiej z dużą ilością poduszek. Warto, aby była rozkładana, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać dodatkowe miejsce do spania (na zdj. sofa rozkladana Belfast, Beliani pl). Dobrze, aby miała także duże pojemniki, w których będziemy mogli przechowywać pościel oraz rzeczy, z których nie korzystamy zbyt często –to pozwoli nam uniknąć zagracenia pokoju.

german_src_saved_picid_267172_x_556_nochange_1_imageWiększość Polaków aranżując salon planuje umieścić w nim telewizor. Jeśli zależy nam na zachowaniu przestronności pomieszczenia i uzyskaniu dużej ilości dodatkowego miejsca, warto aby zawisł on na ścianie. Przymocowanie go za pomocą specjalnych uchwytów pozwoli także na regulację jego położenie i pochylenia. Co więcej, wieszając telewizor nie musimy kupować specjalnej szafki RTV, a w jej miejsce możemy wstawić np. pojemną komodę z szufladami.

Miejsce spotkań
Salon to przede wszystkim miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną czy znajomymi, np. spożywając posiłki. Jeśli w naszym domu nie ma miejsca na jadalnię, to warto, aby stół stanął właśnie w pokoju dziennym. Mały stoliczek pod oknem z czterema krzesłami, który w razie potrzeby można rozłożyć to idealne rozwiązanie (na zdj. stół rozkładany połysk Alabama, meblobranie.pl). Jeśli jednak nasz salon jest na to za mały, wówczas możemy zaopatrzyć się w ławę, której wysokość i szerokość będzie można regulować, co pozwoli w razie potrzeby uzyskać jadalniany stół. Dobrym rozwiązaniem do mniejszego salonu będą również składane krzesła. Po wizycie gości można je złożyć i wsunąć np. za szafę. Natomiast wybierając pufy, które będą mieściły w sobie schowki, zyskamy więcej miejsca do przechowywania.

004polyskwysokizlozony_kopia_1342298683-31618-m

ZAMÓW

E-WYDANIE

Miejsce pracy
W większości domów salon to nie tylko miejsce wypoczynku czy spotkań, ale również miejsce pełniące funkcję biura. To w nim możemy pracować, uczyć się, czy odrabiać lekcje. W salonie łatwo jest zaaranżować strefę przeznaczoną do pracy. Wystarczy zrezygnować z parapetu i na długości okna zrobić blat, który będzie służył jako biurko. Na blacie można ustawić półkę z szufladkami, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce na dokumenty. Jeśli krzesło z oparciem będzie zajmowało zbyt dużo miejsca, pomyślmy o taborecie, który będzie można wsunąć pod blat biurka. Jeśli mamy dużo książek i dokumentów potrzebnych nam do pracy warto, aby w naszym salonie pojawił się regał (na zdj. Interior Regał Serpent, okazje.info.pl).
Regały Interior Regał Serpent i-71204

ZAMÓW

E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>