Kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie?

fot. iStock

Polacy coraz chętniej kupują ubezpieczenia na życie, gdyż ich świadomość na temat ubezpieczeń stale rośnie. Polisa na życie jest zabezpieczeniem w wielu trudnych sytuacjach, gdy inna ochrona okazuje się nieskuteczna. Sprawdź, kiedy warto wykupić ubezpieczenie na życie.

Polisa na życie potrzebna w każdym wieku

Ubezpieczenie na życie powinno się wykupić możliwie jak najszybciej, najlepiej po rozpoczęciu stałej pracy. W większych firmach ma się możliwość korzystania z ubezpieczeń grupowych, które są niedrogie, lecz zapewniają dość wąski zakres ochrony, a sumy ubezpieczenia są niskie. Jeżeli chce się zyskać szerszą ochronę, lepszym wyborem są ubezpieczenia na życie na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator wśród których znajdzie się wiele ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę dobrze jest wykupić w młodym wieku, gdyż w tym czasie ryzyko ubezpieczeniowe jest niskie. Dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne składki dla ubezpieczonych, a także nie wymagają przedstawienia zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia. Osoby w wieku powyżej 50-60 lat często muszą przedstawić takie zaświadczenia, a niektóre choroby powodują znaczne podniesienie wysokości składki. Niemniej, nawet w tym przypadku warto wykupić ubezpieczenie na życie, gdyż dzięki niemu w razie poważnego zachorowania lub utraty zdolności do wykonywania pracy, otrzymuje się wysokie odszkodowanie.

Polisa dla dbających o rodzinę

Świadczenie wypłacane w ramach polisy na życie jest najwyższe w przypadku śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczony wskazuje uposażonych, którzy w tym przypadku otrzymują odszkodowanie. Zwykle jest ono wsparciem dla rodziny w trudnych chwilach, dzięki czemu małżonkowie i dzieci zyskują zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Ubezpieczenie na życie warto wykupić, gdy wraz z żoną lub mężem zaciąga się kredyt hipoteczny. W przypadku śmierci jednego z kredytobiorców, małżonek może spłacić całość lub część zadłużenia. Takie rozwiązanie w szczególności powinno się przemyśleć, gdy posiada się dzieci i chce się zadbać o bezpieczną przyszłość całej rodziny w każdej sytuacji.

Polisa na życie umożliwia zabezpieczenie przyszłości każdego członka rodziny, a także osób niespokrewnionych. Towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają wskazane dowolnego uposażonego, w tym osób spoza rodziny, na przykład partnerów życiowych. Dodatkowo możliwe jest wskazanie kilku osób uposażonych i określenie procentowo wysokości kwoty, jaką mają otrzymać po śmierci ubezpieczonego. Liczba uposażonych jest dowolna, podobnie jak liczba zawartych umów ubezpieczenia na życie.