1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Już za chwilę Święta – jak zadbać o swój budżet?

Już za chwilę Święta – jak zadbać o swój budżet?

Zobacz galerię 4 zdjęcia
Niebawem upragniony czas Świąt. To okres rodzinnych spotkań i magicznej atmosfery. Już wraz z początkiem grudnia zaczynamy przygotowywać świąteczne menu i robimy listę niezbędnych zakupów. Zastanawiamy się nad podarunkami dla najbliższych i nad wystrojem swojego domu. Chcemy, aby wszystko wyszło idealnie. Na wszystko jednak potrzebne są pieniądze. Skąd je wziąć, kiedy nasz budżet przestaje się domykać? Potrzebna jest szybka pożyczka.

Święta a pożyczki

Według badań przeprowadzonych przez portale Pozyczkaportal.pl i MoneyMan.pl, Święta to czas poszukiwania ofert pożyczek pozabankowych. "W okresie świątecznym zauważamy większe zainteresowanie klientów, zwłaszcza wśród osób, które wcześniej nie brały pożyczek online, a często nawet bały się korzystać z tego typu rozwiązań. Oczywiście jest to spowodowane koniecznością jednorazowego wydania znacznej sumy pieniędzy, której bardzo często po prostu nie posiadają w danym momencie” – komentuje Michał Konopka, ekspert .

 

Szybkie pożyczki mają pomóc realizować świąteczne potrzebne, aby bez zmartwień o pieniądze czekać na Boże Narodzenie. Jak pokazują liczby, zainteresowanie tematem pożyczek wzrasta o 27 proc. Większa jest również sama wartość branych zobowiązań. Z badania przeprowadzonego przez  klienci decydują się na wparcie finansowe wyższe o około 17 proc., aniżeli w trakcie pozostałych miesięcy w roku. W gruncie rzeczy nie jest to nic zaskakującego. Musimy kupić nie tylko podarunki, które nasi najbliżsi znajdą pod choinką, ale również wiele niezbędnych produktów spożywczych. Lista, z którą wchodzimy do sklepu, praktycznie nie ma końca.

Kto najczęściej zapożycza się na Święta?

Pośród pożyczkobiorców, którzy najczęściej starają się o wsparcie finansowe na Święta, przewagę stanowią mężczyźni. Ich liczba wynosi 55 proc. Liczba kobiet to z kolei 45 proc. W jakim wieku są klienci firm pozabankowych? Główny przedział to osoby od 35 do 50 roku życia. To właśnie one potrzebują dodatkowej pomocy dla swojego budżetu, ponieważ comiesięczne wpływy nie pozwalają zaspokoić wszystkich świątecznych wydatków. Ich średnia wartość to około 812 zł. Szybkie pożyczki pozabankowe pozwolą dogodzić niezbędnym potrzebom i kupić wszystko, czego potrzebujemy do przygotowania udanej Wigilii i wspaniałego Bożego Narodzenia. Są niemal błyskawiczne i bardzo wygodne, ponieważ pozwalają zaciągnąć niezbędną kwotę bez wychodzenia z domu. Chociaż przed Świętami często jeździmy na zakupy, to nie chcielibyśmy marnować cennego czasu w kolejkach bankowych.

 

Pożyczki internetowe weźmiemy z dowolnego miejsca, o ile posiadamy telefon bądź tablet oraz dostęp do sieci. Wypełnimy prosty wniosek, dokonamy weryfikacji i jedyne, co będziemy musieli zrobić, to poczekać na decyzję. Pożyczkodawcy gwarantują szybkie przeanalizowanie aplikacji i odesłanie odpowiedzi. Jeśli jest pozytywna, pieniądze dostajemy w ciągu kilkunastu minut. Z tak dobrej oferty nie można nie skorzystać, szczególnie przed Świętami, kiedy każdy grosz jest na wagę złota.

 

Terminowo spłacaj zobowiązania świąteczne

Biorąc pożyczki, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o ich terminowej spłacie. „Nietrzymanie się terminów grozi poważnymi konsekwencjami. Można spodziewać się nie tylko dodatkowych odsetek, ale również wszczęcia postępowania windykacyjnego i – co gorsze – wpisania do jednego z rejestru długów. To uniemożliwia nam wzięcie kolejnej pożyczki i pozbawia szansy starania się o wsparcie finansowe, kiedy będziemy mieć problemy z gotówką” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert .

 

Przedświąteczne prognozy w branży FinTech wskazują, że średnia spłacalność pożyczek, które są zaciągane w tym okresie, wynosi 83 proc. Dlatego nie zapominajmy o dacie spłaty i zgodnie z terminami zapisanymi w umowie, uregulujmy zobowiązanie.

Z MoneyMan najlepsze pożyczki na Święta

MoneyMan jest firmą udzielającą szybkich pożyczek internetowych, o maksymalnej wysokości nawet 5000 zł. Dla klientów, którzy pierwszy raz podpisują umowę z pożyczkodawcą, przygotowana jest specjalna oferta darmowej pożyczki. To kwota od 100 do 1000 zł, którą należy spłacić w ciągu 61 dni, aby uniknąć wszelkich dodatkowych kosztów. Pozostali pożyczkobiorcy mogą dopasowywać zobowiązania do wyznaczonych przez siebie oczekiwań. Najważniejsza jest terminowe regulowanie płatności.

 

"Pożyczki na Święta pomogą w wydatkach, których w tym okresie nie brakuje. Skorzystaj z nich, a zakupy nie będą takie straszne."

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze