1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Akcja społeczna: Podziel się młodością

Akcja społeczna: Podziel się młodością

fot: www.beataczarnecka.com
fot: www.beataczarnecka.com
Jedynie nieco ponad 30% osób starszych w Polsce pozytywnie ocenia swój stan zdrowia. Aż 2/3 seniorów nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej . Dla wielu z nich wyzwaniem są codzienne czynności – takie jak spacer, przygotowanie posiłków, czy wizyta u lekarza.

Dlatego powstają inicjatywy, które mają na celu uzmysłowienie, szczególnie nie zdającym sobie z tego sprawy młodym osobom, jak ważne jest spędzanie czasu ze starszymi. Jedną z takich akcji jest kampania pod hasłem: „Podziel się młodością”.

Seniorzy w Polsce krytycznie oceniają jakość swojego życia – według badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, jedynie 31,9% osób starszych uważa, że stan ich zdrowia jest dobry lub bardzo dobry. Problem stanowią często zwykłe, codzienne czynności. Seniorzy zgłaszają potrzebę wsparcia w pracach domowych, przy wizytach u lekarza, wyjściu na spacer, zrobieniu zakupów, czy odwiedzinach znajomych[1].

Istotny wpływ na samopoczucie i stan zdrowia seniorów może mieć aktywność fizyczna. Tę podejmuje jednak tylko co trzeci senior.

- Starsze osoby często potrzebują jedynie motywacji, zrozumienia oraz pomocy w rozwiązaniu prostych problemów. Te, choć młodym osobom mogą wydawać się błahe, często w znaczy sposób ograniczają aktywność seniorów – a nawet ją uniemożliwiają. Dlatego bardzo ważne jest, by angażować młodych ludzi w inicjatywy, które mają na celu poprawę jakości życia seniorów i mobilizują ich do aktywności fizycznej - mówi Katarzyna Jezierska, Dyrektor Marketingu GSK Consumer Healthcare.

Niezwykle ważne  jest, aby o takich inicjatywach informować i do nich zachęcać. Kampania „Podziel się młodością”, której celem jest aktywizacja seniorów poprzez młodsze pokolenia realizowana jest przy współpracy z wybranymi influencerami i zachęca młodych ludzi do aktywnego spędzenia czasu z bliskimi, starszymi osobami, np. dziadkami Połączona jest z konkursem, w którym młode osoby mogą podzielić się zdjęciem z bliską sobie straszą osobą i pokazać, jak wspólnie spędzają aktywnie czas. Więcej informacji o konkursie na stronie www:.

[1] Aktywność fizyczna osób starszych w kontekście percepcji Polaków, Diagnoza Społeczna 2013

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze