Kiedy pacjentce w Żorach jako pierwszej na świecie podłączono mikropompę insulinową Accu-Chek Solo od Roche, nikt nie miał wątpliwości, że to krok, który może zrewolucjonizować leczenie cukrzycy. Ulga, wygoda, dyskrecja – czy można chcieć czegoś więcej?
W śląskim mieście Żory po raz pierwszy dokonano komercyjnego podłączenia mikropompy insulinowej Accu-Chek Solo firmy Roche. Dotychczasowe pompy insulinowe były rozwiązaniem, które znacznie poprawiało jakość życia pacjentów, jednak często uskarżali się na obecność drenów czy wielkość urządzenia. Teraz wszystko się zmienia!
Pacjentka prowadzona przez dr n.med. Violettę Szostek-Gaweł zdecydowała się być pierwszą osobą na świecie, która zacznie korzystać z urządzenia. Już po pierwszym dniu postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami: „Super cukier, 94 rano. Żaden kabelek się człowiekowi nie pląta w nocy, a tak lekka pompa, że jej nie czuć. Tak można chorować.”.
- Po pierwsze: najmniejsza jak to jest tylko obecnie możliwe.
System nowej pompy insulinowej Accu-Chek Solo został opracowany ergonomicznie i kompaktowo. Moduł przytrzymujący pompę przyklejany jest do skóry, w określonych miejscach na ciele, na zasadzie większego plastra. To stwarza zupełnie nowe możliwości i pomaga pacjentowi być bardziej swobodnym i aktywnym.
- Po drugie: z pilotem zdalnego sterowania.
Oddzielny, mobilny panel do monitorowania i zarządzania systemem, znajduje się w pilocie, zaprojektowanym na miarę XXI wieku kompaktowym i ergonomicznym. Jednocześnie warto zaznaczyć, że zbiorniczek na insulinę jest wystarczająco pojemny, iż można go wymieniać średnio co 3-4 dni.
Accu-Chek Solo to pompa bezdrenowa. Koniec z płatającymi się drenami! Rzecz idealna dla osób aktywnych, ale także dla najmłodszych pacjentów, bowiem urządzenie może być stosowane od 2. roku życia! Insulina dostarczana jest do organizmu w sposób bezpieczny i prostszy.!
- Po czwarte: wyluzuj, zwolnij, żyj normalniej
System Accu-Chek Solo pozwoli nam przede wszystkim na większą swobodę. Korzystając z pilota jesteśmy w stanie w łatwy podawać właściwe dawki insuliny w czasie różnych aktywności życiowych.