1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Jak znaleźć najlepsze mieszkania w Łodzi? Przyglądamy się rynkowi nieruchomości

Jak znaleźć najlepsze mieszkania w Łodzi? Przyglądamy się rynkowi nieruchomości

(Fot. materiały partnera)
Rynek nieruchomości w Łodzi jest świetną reprezentacją nie tylko tego, jak zachowują się ceny mieszkań w całym kraju, ale także tego, czego możemy spodziewać się po największych i najważniejszych miastach Polski. Dziś, mając do dyspozycji szczegółowe dane, jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić trendy i prognozy. Te z kolei powinny być zadowalające dla osób, które ulokowały lub planują ulokować swoje majątki w nieruchomościach.

Szukanie nowego mieszkania nie jest łatwym zadaniem, a to ze względu na wiele czynników wpływających na decyzję. Po drodze jest w końcu tyle rzeczy, które mogą pójść nie tak, że wiele osób szybko się zniechęca. Oczywiście znaczną część pracy są w stanie wykonać agenci nieruchomości, ale nie wszyscy kupujący chcą się decydować na taką pomoc. Na szczęście dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak strony z ogłoszeniami online, możliwe jest znalezienie lokum bez pomocy profesjonalistów. Ofertę adresowo.pl sprawdź tutaj: mieszkania Łódź bez pośredników.

Porozmawiajmy o trendach cenowych…

Jeśli ktoś planuje zakup nieruchomości w Łodzi, liczyć musi się z faktem, że w ostatnich latach mocno one podrożały. Tak naprawdę gwałtowny wzrost zaczął się w drugiej połowie 2016 roku, gdy to średnia cena za metr kwadratowy w mieście przekroczyła barierę 4000 złotych. W ciągu kwartału możemy mówić tak właściwie o skoku z 3857 złotych do aż 4541 złotych.

Był to pierwszy sygnał, że sprawy mają się dobrze i inwestycje mogą się zwrócić w stopniu imponującym. Początkowy entuzjazm nieco zahamowało roczne wypłaszczenie cen, które zakończyło się jednak na początku 2018 roku. Od tamtej pory obserwujemy bezustanny wzrost średniej ceny, który dziś zaprowadził nas na imponujący pułap 6556 złotych za metr kwadratowy.

Oczywiście oferta ofercie nierówna i w całym mieście (szczególnie takim o rozmiarach Łodzi) znaleźć można warianty o różnych standardach i z różnych półek cenowych. Znalezienie idealnej okazji nie zawsze jest łatwą przeprawą, dlatego też tak przydatne stały się usługi portali agregujących oferty z okolicy. A jak się kształtują ceny mieszkań w Łodzi? Sprawdź!

Jak samodzielnie filtrować oferty sprzedaży nieruchomości?

Żeby mieć kontrolę nad ofertami mieszkań pojawiającymi się w okolicy (nie tylko w Łodzi, ale w całym kraju), polecamy korzystanie z wszelkich narzędzi oddawanych w ręce kupujących przez portale z ogłoszeniami. Mowa o filtrach, opcjach sortowania wyników (po cenie lub od najnowszych), a także widełkach kwotowych. Niezwykle przydatne stają się też powiadomienia i alerty wysyłane na maila lub urządzenie mobilne osoby zainteresowanej. W specjalnym kluczu zawszeć można swoje oczekiwania, a system automatycznie poinformuje klienta o nowo pojawiającej się ofercie, która spełniałaby kryteria.

To obowiązki zwykle należące do agenta nieruchomości, ale jak się okazuje, dzięki technologii użytkownik jest teraz w stanie samodzielnie (i przede wszystkim skutecznie) przedzierać się przez nowe oferty w poszukiwaniu tej najlepszej.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze