1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Bądź dla siebie dobra

Nowa odsłona kosmetyków Biolaven (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Zobacz galerię 14 Zdjęć
Za każdym razem, gdy coś ci się uda, zrobisz coś miłego dla innych lub siebie, wpadniesz na świetny pomysł lub po prostu poczujesz się dobrze, pocałuj się w rączkę. To wyraz wdzięczności samej sobie – mówi Katarzyna Miller. I świetna podstawa do budowania pewności siebie.

Współpraca reklamowa

A o pewności siebie można – i trzeba! – mówić jak najwięcej. Potwierdzeniem tego była rozmowa Katarzyny Miller i Joanny Olekszyk na spotkaniu z marką Biolaven, która była zainspirowana tematami poruszanymi w podcaście „Przerwa na kawę z Kasią Miller”. Podcast wrócił niedawno z nowym sezonem, a partner podcastu postanowił dopełnić go dyskusją na żywo i zaprezentować nową linię kosmetyków Biolaven. Zaprosił do tego kobiety i mężczyzn z różnych środowisk i tak, pośród wibrującego zapachu lawendy, w przytulnym wnętrzu warszawskiego Regina Baru, wymienialiśmy się spostrzeżeniami o tym, jak budować fundamenty pewności siebie na co dzień, pośród wszystkich spraw i obowiązków, które zaprzątają nam głowę.

– Pewność siebie zawsze bierze się z naszego wnętrza. Jej początkiem jest docenienie samych siebie – mówiła Katarzyna Miller. Psychoterapeutka przekonywała, by w myśl tej zasady przestać się krytykować, samobiczować i udowadniać wszystkim naokoło, że jesteśmy najlepsi. Zamiast tego warto spróbować polubić swoje grzechy, błędy i niedoskonałości. I pokazać światu prawdziwą twarz. „Jeżeli nie zaryzykujesz pokazania prawdziwej siebie, sobie samej i innym, to nie przekroczysz tej linii, za którą jest poczucie wartości i pewności siebie. Zostaniesz po tamtej stronie” – mówiła Katarzyna Miller w jednym z wywiadów dla „Zwierciadła” i te słowa wydają się świetnym tego podsumowaniem.

Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Wnętrze wypełniała lawenda, składnik aktywny kosmetyków Biolaven (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)

To ważny, ale zaledwie pierwszy krok drogi do pewności siebie. Jej kolejne etapy mogą okazać się trudniejsze, dlatego Katarzyna Miller zachęcała do skorzystania z prostych ćwiczeń, które nieco nam w tym pomogą. Za przykład podawała afirmacje, czyli zapisywanie na kartce pozytywnych zdań dotyczących samych siebie: poczucia własnej wartości, celów życiowych, związków, finansów, emocji, zdrowia, wyglądu, czyli wszystkiego, co uważamy za ważne i co chcielibyśmy zmienić. Musimy zapisywać je tak długo, aż nasza podświadomość w nie uwierzy, a tym samym my je zaakceptujemy i zaczniemy wcielać w życie. Po tym wszystkim możemy pocałować się w rączkę, w myśl autorskiego sposobu psychoterapeutki, by doceniać samych siebie.

Anna Gzyra, Michalina Sosna(Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Joanna Moro i Anna Gzyra (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Aktorka Michalina Sosna (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)

Gdy już zadbamy o porządek w głowie, warto zatroszczyć się także o ciało. Nie bez powodu to na naszych twarzach, jak w lustrze, odbijają się wszystkie emocje. Skóra wyraźnie pokazuje nam, w jakim stanie psychicznym jesteśmy. Dlatego potrzebuje specjalnego traktowania. Przypomniała nam o tym marka Biolaven, która zaprezentowała swoje produkty w zupełnie nowej szacie graficznej. Ich skład pozostał taki sam – naturalny, prosty, a skuteczny. Sekretem ich działania są dwa składniki aktywne o zaskakujących właściwościach – olejek lawendowy i olej z pestek winogron. Pierwszy z nich nadaje kremom, balsamom i mgiełkom słodki ziołowo-kwiatowy aromat, działając jednocześnie relaksująco, łagodząco i przeciwłojotokowo. Drugi to z kolei bogate źródło witaminy E, zwanej witaminą młodości. W połączeniu z innymi naturalnymi składnikami, między innymi masłem avocado, skwalanem roślinnym, panthenolem i proteinami owsa, produkty Biolaven świetnie wzmacniają barierę ochronną skóry i przyspieszają jej regenerację. Przy regularnym stosowaniu nasza skóra odwdzięczy się gładkim, nawilżonym i odżywionym wyglądem.

Nowa odsłona kosmetyków Biolaven (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Nowa odsłona kosmetyków Biolaven (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)

Kosmetyki Biolaven stanowią też świetne uzupełnienie masażu twarzy, o czym miałyśmy okazję się przekonać podczas warsztatów, które poprowadziła Patrycja Maria Ożóg, instruktorka jogi i face jogi. Wystarczy nawilżyć twarz lawendowym hydrolatem, wmasować kilka kropel przyjemnie tłustego serum i przy pomocy rollera lub kamienia gua sha podarować naszej twarzy chwilę zasłużonego relaksu. Wszystko w myśl holistycznego podejścia do zdrowia i piękna.

Patrycja Ożóg, certyfikowana nauczycielka Vinyasa jogi i masażystka kobido, i Joanna Moro, aktorka, podczas warsztatów z masażu twarzy (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Magdalena Raczyńska (Sylveco), Patrycja Ożóg i Kamila Banajska-Socha @amilaak (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)

Paulina i Kasia Błędowskie, prowadzące kanał @omatkoicorko, Joanna Darwińska (Sylveco) Justyna Ogłozińska (Wydawnictwo Zwierciadło) (Fot. Agnieszka Mac-Uchman)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze