1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Polscy artyści na wystawie "Rearview Mirror" w Toronto

Od 1 lipca do 5 września 2011 w Toronto odbywa się wystawa gromadząca prace artystów młodego pokolenia z Europy Środkowej i Wschodniej.

Dzieła najmłodszych twórców takich, jak Ciprian Mureşan, Gintaras Didžiapetris czy Anna Molska zestawiono z dokonaniami artystów już rozpoznawalnych w międzynarodowym obiegu sztuki: Pawła Althamera, Romana Ondáka i Wilhelma Sasnala.

Prace 22 twórców pokazywane na wystawie "Rearview Mirror / Lusterko wsteczne" zwracają się zarówno w przeszłość jak i w przyszłość. Wspólnie kwestionują ogólnie przyjęte koncepcje traktujące Europę Wschodnią jak monolit społeczny, polityczny i artystyczny. Próbując odwrócić stereotypy dotyczące sztuki tego regionu, kuratorzy zaplanowali wystawę jako rodzaj wstępnego eksperymentu i próby nawiązania dialogu o Europie postkomunistycznej. Uwidacznia się to w wyborze prac obejmujących różne media: od wideo, przez instalacje i performans po rzeźbę i malarstwo. "Rearview Mirror" gromadzi prace artystów różnego pochodzenia i o różnych historiach, celem prezentacji jest zaś dokonanie przeglądu nietradycyjnych praktyk i dokonań młodego pokolenia na przestrzeni ostatniej dekady. Dzieła najmłodszych twórców takich, jak Ciprian Mureşan, Gintaras Didžiapetris czy Anna Molska zestawiono z dokonaniami artystów już rozpoznawalnych w międzynarodowym obiegu sztuki, jak Paweł Althamer, Roman Ondák i Wilhelm Sasnal.

Wystawa czynna od 1 lipca do 5 września 2011.

Więcej informacji na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze