1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Zabiegi, które zadbają o Twoją skórę po ciąży

Rozstępy na skórze, przebarwienia na twarzy i włosy wypadające garściami – masz wrażenie, że po urodzeniu swojego ukochanego dziecka po prostu się rozsypujesz? Jest na to rada! Poznaj kilka skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, które umożliwią przywrócenie skóry do normalności.

Laserowe usuwanie przebarwień po ciąży

Przebarwienia hormonalne, które powstają na skórze twarzy po ciąży są rozległe i trudno jest się ich pozbyć. Stanowią one poważny problem estetyczny, ponieważ najczęściej zlokalizowane są w centralnej części twarzy (policzki, górna warga, nos, czoło, broda). Przebarwienia hormonalne czasem znikają po ciąży samoczynnie. Przy głębokich i długotrwałych zmianach zaleca się zastosowanie odpowiednich zabiegów na przebarwienia po ciąży takich, jak peelingi medyczne (o wysokim stężeniu kwasów), mezoterapia, mikrodermabrazja czy zabiegi laserowe. Te ostatnie są szczególnie skuteczne i przynoszą szybkie efekty. – Discovery Pico czy PicoSure – które umożliwiają nawet całkowite pozbycie się przebarwień po zastosowaniu odpowiedniej liczby zabiegów.

Usuwanie rozstępów po ciąży

Kolejnym problemem, który pojawia się po porodzie są rozstępy. Są one konsekwencją:
  • nadmiernego rozciągania się skóry w czasie ciąży,
  • utraty elastyczności skóry,
  • zaburzeń hormonalnych.
Mają postać ciemnych pasemek, które niekiedy swędzą i bolą. Najlepiej stosować odpowiednią profilaktykę w trakcie ciąży, wykonując masaże i odpowiednio dobrane kosmetyki na skórę w miejscach najbardziej narażonych na występowanie rozstępów (brzuch, pośladki, piersi, uda). Jeśli mimo to rozstępy po ciąży się pojawią, warto zdecydować się na laserowe usuwanie rozstępów. Światło lasera stymuluje produkcję kolagenu w skórze, który uległ uszkodzeniu podczas ciąży. Usuwanie rozstępów za pomocą lasera najczęściej trzeba powtórzyć kilkakrotnie, aby uzyskać optymalne efekty. Należy też pamiętać, że nie wszystkie rozstępy da się usunąć – te w postaci perłowych smug, najczęściej wynikające z zaniedbania profilaktyki, zazwyczaj pozostają na zawsze. Dlatego nie można zapominać o czynnościach zapobiegających tworzeniu się rozstępów w trakcie ciąży.

Jak ujędrnić brzuch po porodzie?

Zdecydowanie największym problemem dla kobiet po ciąży jest wygląd ich brzucha. To normalne, że jest on rozciągnięty bezpośrednio po porodzie i potrzebuje czasu (okres połogu), by wrócić do formy sprzed ciąży. Jednak zdarza się tak, że mimo upływu wielu miesięcy od porodu, ćwiczeń i diety, wygląd brzucha się nie zmienia:
  • występuje otyłość brzuszna,
  • skóra na brzuchu jest zwiotczała i obwisła,
  • odczuwany jest brak kontroli nad mięśniami brzucha.
Wtedy mogą pomóc odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku obwisłej skóry brzucha dobre efekty przynosi zastosowanie nici liftingujących. Gdy problem stanowi nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, warto zdecydować się na takie zabiegi ujędrniające, jak masaż próżniowy (np. endermologia). Kiedy brzuch po porodzie jest naprawdę w kiepskiej kondycji można zastosować lipolizę lub lifting laserowy. W najbardziej zaawansowanych przypadkach konieczna może być chirurgia plastyczna.

Wypadanie włosów po ciąży – jak je zahamować?

Innym problemem młodych mam jest nadmierne wypadanie włosów na skutek rozchwianej gospodarki hormonalnej. Oczywiście należy odżywiać się zdrowo i stosować odpowiednie szampony i odżywki, aby poprawić kondycję włosów, a gdy w ciągu kilku tygodni po ciąży hormony się wyrównają, wówczas problem nadmiernego wypadania włosów powinien ustąpić. W sytuacji gdy stan ten się przedłuża, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zleci badania krwi w celu wykrycia ewentualnych niedoborów witaminowych czy zaburzeń hormonalnych. Jako wsparcie leczenia wypadania włosów po ciąży zaleca się zabiegi:
  • karboksyterapii – w skórę głowy wstrzykiwany jest CO2, który stymuluje cebulki włosowe do aktywności i „produkcji” nowych włosów;
  • mezoterapii osoczem bogatopłytkowym – wstrzykiwanie w skórę głowy własnego osocza przynosi spektakularną poprawę gęstości i jakości włosów.
Oba zabiegi są nieinwazyjne. Zastosowana iniekcja jest praktycznie bezbolesna, więc nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji po zabiegu.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów po ciąży oraz innych zabiegów medycyny estetycznej:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze