1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jak wybrać kosmetyczkę i dobry salon kosmetyczny?

123rf.com
123rf.com
Dobry salon kosmetyczny oraz wykwalifikowana i uprzejma kosmetyczka czy kosmetolog tworzą miejsce, do którego wraca się z przyjemnością. Czasem trzeba się go długo naszukać, ale dzięki naszym wskazówkom pójdzie Ci to szybciej.

Poczta pantoflowa

O idealną kosmetyczkę i gabinet, w którym pracuje,  najlepiej zapytać znajome. Wyjątkowo nie polecamy robić tego w internecie, ponieważ  komentarze często pisane są tam przez konkurencję. Jeśli Twoja przyjaciółka korzysta z usług kosmetyczki, którą bardzo chwali, i zawsze wraca od niej zadowolona, warto odwiedzić ten salon i przekonać się na własnej skórze. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny zabieg, wypytaj, w czym specjalizuje się dana osoba. Może bowiem świetnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, ale już makijaż permanentny o wiele gorzej.

Wysokie kwalifikacje

Minęły  czasy, gdy w gabinetach kosmetycznych wykonywało się głównie maseczki i malowanie paznokci, co nie wymagało zbyt dużej wiedzy. Dzisiaj mamy do czynienia z coraz bardziej zaawansowanymi technologiami, mnóstwem substancji, przeciwwskazaniami do zabiegów i całą masą informacji niezbędnych osobie wykonującej zabiegi. Jej niekompetencja może mieć poważne konsekwencje, dlatego nie wybierajmy pani, która ukończyła kilkudniowy kurs kosmetyczny tylko dlatego, że ma bardzo niskie ceny. Nasza skóra i zdrowie są zbyt cenne, by powierzać je przypadkowym osobom, zwłaszcza że mamy coraz więcej świetnie wykwalifikowanych specjalistek po dobrych szkołach i studiach. Najlepszym potwierdzeniem umiejętności jest dyplom bądź certyfikat.

Jak Cię widzą…

Kosmetyczka powinna swoim wyglądem wysyłać jasny sygnał, że doskonale zna się na swojej pracy i potrafi wiedzę wykorzystać w praktyce. Mocny makijaż, opalenizna z solarium, długie tipsy zdecydowanie nie przystoją profesjonalistce. Tak samo jak poplamiony i wygnieciony fartuch. Nasza kosmetyczka powinna swoim wyglądem wzbudzać zaufanie a nie odstraszać.

Zobacz również kosmetyczki damskie

Umiejętność współpracy

W zawodzie kosmetologa poza umiejętnościami liczy się też podejście do drugiej osoby, a z tym niestety bywa różnie. Dobry kosmetolog powinien oprócz wykonania zabiegu przekazać Ci informacje na jego temat, odpowiedzieć na pytania odnośnie pielęgnacji i doradzić odpowiednie produkty. Niby tak niewiele, ale jeśli po zabiegu - nawet dobrze wykonanym-  wychodzisz do domu z mnóstwem pytań, na które nie uzyskałaś odpowiedzi, to niestety musisz szukać dalej. Nie będziesz też zadowolona z osoby, która świetnie wykonuje swoją prace, ale np. zbyt nachalnie próbuje sprzedać Ci dostępne w gabinecie kosmetyki.

Czystość, czystość i jeszcze raz czystość

Gabinet kosmetyczny powinien być miejscem sterylnie czystym, a osoby w nim pracujące - podchodzić bardzo poważnie do zasad higieny i dezynfekcji . W tej sprawie nie ma mowy o kompromisach. Masz prawo wiedzieć, jak dezynfekowane są narzędzia i czy na pewno wszystkie zasady BHP są przestrzegane. Wstydzisz się o to zapytać? Pomyśl i poczytaj o chorobach, którymi można się zarazić w takim miejscu. Musisz mieć pewność, że nie złapiesz niczego podczas zabiegu.

Idealna atmosfera

Twój ulubiony gabinet kosmetyczny powinien być miejscem, w którym dobrze się czujesz, możesz się odprężyć i w pełni zrelaksować. Jeśli w tym, który znalazłaś, coś Ci nie pasuje, poszukaj czegoś lepszego. Czasem nawet drobiazgi potrafią zepsuć obraz całości. I nieważne, czy jest to ciężka atmosfera między pracownikami, którą wyczuwasz, czy wykonywane w pośpiechu zabiegi, czy nawet głośna muzyka i hałas niepozwalające Ci odpocząć. Nieważne!  Jeśli w miejscu, w którym w czasach szalejącego kryzysu szukamy wytchnienia i relaksu, coś nie gra, szukaj dalej, aż znajdziesz idealny gabinet i idealną kosmetyczkę.  Wtedy poczujesz, że nie chcesz stamtąd wychodzić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze