1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Idebenon- antyoksydant XXI wieku

123RF.com
123RF.com
Antyoksydanty są niezbędne do zachowania młodego wyglądu i zdrowia. Czy idebenon -jeden z najsilniejszych antyoksydantów ma szansę stać się nowym eliksirem młodości?

Po co nam antyoksydanty?

Antyoksydanty są potrzebne do neutralizacji wolnych rodników. Wolne rodniki to atomy lub cząsteczki posiadające niesparowane elektrony. Te bardzo reaktywne formy, przemierzają cały organizm w poszukiwaniu elektronów, z którymi mogłyby się sparować, przy okazji niszcząc wszystko co napotkają.

Dowiedziono, iż wolne rodniki niszczą DNA, otoczkę błon komórkowych, lipidy, białka, enzymy, a także komórki i narządy oraz są jednymi z przyczyn powstawania nowotworów.

Wolne rodniki powstają w naszym organizmie przy wielu przemianach, ale są też obecne w zanieczyszczonym powietrzu, żywności, spalinach i dymie papierosowym. Aby z nimi walczyć, niezbędne są antyoksydanty. Niewystarczająca ilość antyoksydantów wpływa niekorzystnie na wygląd skóry. Na takiej skórze szybciej pojawiają się zmarszczki, jest podatniejsza na plamy pigmentacyjne, staje się mniej elastyczna i o wiele gorzej radzi sobie z czynnikami na jakie jest narażona na co dzień.

Idebenon - nadzieja kosmetologii

Antyoksydanty znajdują się w naszym organizmie, ale w pewnym momencie może ich być za mało. Wtedy możemy je dostarczać z pożywieniem lub do skóry razem z kremami. Do tej pory za jedne z najlepszych antyoksydantów uważano przede wszystkim witaminy A,C i E, flawonoidy, antocyjany, likopen i karoten.

Idebenon jest bardzo silnym antyoksydantem, a niektórzy z naukowców uważają go nawet za najsilniejszy. Zamknięcie go w kremie, zapewnia skórze bardzo wysoką ochronę. Dermatolodzy zgodnie twierdzą, że ochrona przed wolnymi rodnikami jest podstawą skutecznej pielęgnacji anti-aging. Dlatego tak często słyszymy o antyoksydantach i jesteśmy zachęcane do kupowania produktów, które je zawierają. Idebenon uważany jest za syntetyczny koenzym Q10, ale działa od niego o wiele silniej.

Co jeszcze zapewnia Idebenon

Idebenon przede wszystkim chroni skórę przed skutkami fotostarzenia, ale to nie wszystko. Stosowanie tego przeciwutleniacza wpływa na zmniejszenie ilości zmarszczek, poprawę nawilżenia skóry, a także zwiększa napięcie skóry.

Jak widać ten antyoksydant jest znakomitym sposobem na młodą i zdrową skórę. Jednak ciągle jest za mało badań na jego temat, a kosmetyki które go zawierają są bardzo drogie. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować z antyoksydantów, bo na rynku kosmetycznym jest bardzo dużo kremów, które je zawierają. Ważne jest by pamiętać, że przed wolnymi rodnikami możemy i musimy się chronić.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze