1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Frankie Morello-come back lat 50!

Frankie Morello-come back lat 50!

Frankie Morello
Powrót stylu lat 50 i zabawa modą - to musi być Frankie Morello!

Włoska marka, o której mowa, powstała w 1999 roku i jest połączeniem stylu Maurizio Modica i Pierfrancesco Gigliotti. Wszystko zaczęło się od bardzo dobrze przyjętej męskiej kolekcji. W 2004 roku wprowadzono damską kolekcję oraz akcesoria, a potem jeszcze została uruchomiona linia dziecięca.

Dla mnie kolekcje Frankie Morello są zawsze trochę zabawne, zrobione z pomysłem. Bardzo je lubię. Jaka jest ta jesienno-zimowa 2011?

To połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego. Kobiece spódnice z koła przeplatają się z krawatami, szelkami, garniturami. Rozkloszowane spódnice a la lata 50te, zmodernizowane nowym materiałem- skórą, wyglądającą jak futurystyczny plastik. W mocnych kolorach: żółć, czerwień, pomarańcz. Garnitury „glamour”- złote lub szare, z przykrótkimi nogawkami.

Frankie Morello

Pojawiają się też kurtki sportowców, jak z amerykańskiego collegu, w zaskakującym połączeniu ze spódnicami z metalowych spinek (bardzo intrygujące). Są też słodkie tiulowe spódnice, a do nich rockowe koszulki z motywem czaszki. Ten motyw, z resztą  pojawia się często w projektach. W całej kolekcji dominują ostre kolory, które znajdują się w towarzystwie eleganckiej czerni. Ważnym elementem jest też złoto, które choćby w najmniejszym detalu pojawia się w każdej stylizacji. Miłym, rock'n'roll'owym akcentem jest kratka dawkowana z umiarem lecz w najbardziej nieoczywistych miejscach., np. na skarpetkach czy dołu spódnicy.  Dominująca długość spódnic i sukienekto midi i maxi (żegnaj mini?). Zaskakującym elementem są królicze uszy, które noszą niektóre modelki (choć ciężko znaleźć dla nich zastosowanie w „normalnym” życiu, to jednak pasują do pokazu).

Frankie to idealna marka, dla tych którzy nie chcą dorosnąć oraz tych, którzy nie boją się eksperymentować i bawić się swoim strojem!

Zobacz: spódnice damskie mini

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze