1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Ubrania, za którymi idą określone emocje – olimpijska kolekcja 4F Pekin 2022

Kolekcja Pekin 2022 ma dawać spokój i chronić nas podczas zimowych wypraw. (Fot. materiały partnera)
Przed nami XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Tym razem organizatorzy zabierają nas do Pekinu. W klimat tegorocznych rozgrywek wprowadza nas zaprojektowana z myślą o modułowości kolekcja 4F Pekin 2022.

Ekspedycja – lodowa, arktyczna, momentami lunarna. Czerpiąca z dalekich alpinistycznych wypraw, ekstremalnych warunków pogodowych i futurystycznych wizji świata. To właśnie ona stała się główną inspiracją dla nowej olimpijskiej kolekcji marki 4F Pekin 2022. Tym razem projektanci postawili przede wszystkim na warstwowość i modułowość. Co to oznacza? Część asortymentu posiada odpinane elementy – kaptury, nogawki i rękawy. Modele można stosować też warstwowo i zakładać jedną lub kilka rzeczy na siebie. To pozwala dostosować strój do warunków pogodowych i potrzeb użytkownika. Biorąc pod uwagę zróżnicowane temperatury panujące w olimpijskich wioskach, postawiono również na wysoką oddychalność materiałów i wodoodporność. Technologię wykorzystano tu jednak w nienachalny sposób: ma ona bowiem pełnić swoją funkcję i być wsparciem, a nie bohaterem pierwszego planu.

Główną inspiracją dla nowej olimpijskiej kolekcji 4F była ekspedycja. (Fot. materiały partnera)

Funkcjonalność kolekcji idzie w parze z ultranowoczesnym designem. Czystą, momentami surową formę podkreślają mat i ciekawe faktury materiałów. Na uwagę zasługuje również zachwycająca paleta kolorystyczna opierająca się na czystej bieli, lodowym błękicie arctic blue oraz morskim granacie, która świetnie współgra z narodowym odcieniem czerwieni. Z kolei nadruk allover to ciekawe nawiązanie do mapy, która nie tylko prowadzi do celu ekspedycji, ale pokazuje również rosnące zagrożenia klimatyczne dla Ziemi. Dlatego człowiek musi stać się bliższy naturze – stąd nowoczesne detale w kolorach beżu i z efektem „ziarna”, np. regulacje kapturów, pasków i zamków.

Ubrania Pekin 2022 mają dawać spokój i być ochroną podczas każdej nowej wyprawy w nieznane. To chyba pierwsza taka kolekcja, gdzie za paletą kolorystyczną i sposobem budowania sylwetki idą określone emocje.

(Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera)

Credits 4F x IO PEKIN 2022
Fotograf: Paweł Fabjański (Shootme)
Asystent: Tymek Maciejewski
Modele: Maja Salamon (Division) i Davyd (SYSTEMMGMT)
MUA: Justyna Szczęsna
Stylizacje: Asia Peczkis (4F), Wojciech Harus (4F)
Retusz: Final Touch
Creative Director: Monika Czesak (4F)
Head Designer kolekcji olimpijskich: Wojciech Harus (4F)
Produkcja: Ola Raszczuk (4F)

https://4f.com.pl/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze