fbpx

Concept Store – czyli sklep ze wszystkim

Concept Store, to trochę taki sklep ze wszystkim (choć nie ze wszystkim dosłownie, bo raczej zwyczajnych zakupów tam nie zrobimy). To fantastyczne miejsce do kupienia prezentu dla kogoś lub dla siebie samego.
Idea Concept Store’ów koncentruje się na oryginalnych i niebanalnych produktach lifestylowych (moda, biżuteria, design, gadżety.itp.). Jednymi z pierwszych był włoski 10 Corso Como (do zobaczenia też na www.10corsocomo.com ) i francuski Colette (www.colette.fr).

Od kilku lat również na rodzimym rynku można znaleźć super sklepy dla gadżeciaży lub, po prostu dla tych, dla których design liczy się ponad wszystko!

Jeden z nowszych, a zarazem, moim zdaniem najciekawszym, to Le Pukka Concept Store, który mieści się na warszawskim Powiślu. Jest to miejsce, które powstało z pasji do pięknych i niebanalnych przedmiotów. Znajdziemy tu designerskie meble, dodatki hand made, plakaty, naklejki ścienne, obrazy, prawdziwie oryginalne gadżety. Moi faworyci: to naklejka z Audrey Hepburn , modowa laleczka Sonia ( o lalkach na pewno jeszcze napiszę ,bo są naprawdę super) oraz torebka Choco M&M (wygląda, jak zrobiona z drażetek).

Drugie miejsce na mojej liście wyjątkowych sklepów zajmuje Blind Concept Store, w którym można kupić niebanalne ubrania, dodatki, a także designerskie przedmioty. Moje ulubione to projekty Malene Birger (duńska projektantka), unikatowe modele adidas originals, opaski Mai Miusow, ale też najmodniejsze w tym sezonie plastikowe buty firmy Melissa.

Jeden z najdłużej istniejących Concept store’ów to Magazyn Praga na warszawskiej Pradze. To miejsce, gdzie nowe spotyka się ze starym, drogie z tanim, a oryginalne projekty z masowymi. Mnie urzekają portmonetki Mywalit oraz zabawne koszulki Zombie t-shirts.

Le Pukka Concept Store ul. Solec 58/60 Warszawa www.lepukka.pl
Magazyn Praga ul. Ząbkowska 27/31 Warszawa www.magazynpraga.pl
Blind Concept Store ul Mokotwoska 63/100 Warszawa

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze