fbpx

Smart Graft – nowoczesny sposób likwidacji zakoli

Smart Graft – nowoczesny sposób likwidacji zakoli

Zakola to powszechny problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. Wiele osób stara się tuszować ten charakterystyczny ubytek włosów, nosząc grzywkę lub wcierając w skalp specjalistyczne kosmetyki, które odżywiają cebulki włosów, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Zdaniem specjalistów z Kliniki Miracki zabieg Smart Graft to obecnie najskuteczniejsza metoda likwidacji szpecących zakoli. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej technologii przeszczepu włosów?

Co sprzyja powstawaniu zakoli?

Zakola to w obrazowy sposób tłumacząc, cofnięta linia czoła. Ich pojawienie się oraz pogłębienie, u wielu osób powoduje przygnębienie, niższą samoocenę i kompleksy. Jedną z wielu przyczyn powstawania zakoli, są zaburzenia hormonalne, a także niezdrowy tryb życia (dieta uboga w witaminy i minerały). Ubytki włosów w okolicy skroni, często są też efektem łysienia androgenowego oraz mają związek z dziedziczeniem. Długotrwały stres i stosowanie niektórych leków, również może zwiększyć ryzyko pojawienia się szpecących zakoli, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Wbrew pozorom, zakola występują nie tylko u pacjentów w średnim wieku, coraz częściej miejscową utratę włosów obserwują u siebie osoby jeszcze przed 30. roku życia. Na szczęście przeszczep włosów metodą Smart Graft, umożliwia szybkie i skuteczne zniwelowanie tego defektu urody.

Smart Graft – zlikwiduj niechciane zakola!

Transplantacja włosów Smart Graft wykonywana jest tzw. metodą FUE (Follicular Unit Extraction), która nie wymaga użycia skalpela i polega na uzyskaniu pojedynczych mieszków włosowych z tyłu głowy (części potylicznej) i przeszczepieniu ich w problematyczny obszar – w tym przypadku zakoli. Lekarz specjalista do przeprowadzenia procedury zabiegowej, wykorzystuje nowoczesne urządzenie wyposażone w mikroskop, który nie pozostawia widocznych blizn.

Do głównych przeciwwskazań zabiegowych zalicza się m.in.:

  • zaawansowana cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne stany zapalne skóry głowy,
  • łuszczyca,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • całkowity brak owłosienia na głowie,
  • choroby układu krążenia,
  • zły ogólny stan zdrowia.

Dlaczego zabieg Smart Graft jest lepszy od klasycznego przeszczepu włosów?

Tradycyjny przeszczep włosów oparty jest na metodzie paskowej, jest to bolesny, skomplikowany i inwazyjny zabieg. Natomiast Smart Graft jest praktycznie bezbolesny i pozwala osiągnąć bardziej naturalny i estetyczny efekt, a wszystko to, dzięki pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych. Ponadto pacjent, który skorzysta z metody Smart Graft szybciej dochodzi do siebie i nie musi obawiać się niepowodzenia transplantacji włosów, gdyż poziom przeżywalności wynosi aż 98-99%! Jest to niechirurgiczny sposób uzupełniania ubytków włosów, który zalicza się obecnie do najnowocześniejszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna estetyczna, ciesząc się ogromną popularnością na całym świecie. Jakie inne skuteczne i bezpieczne zabiegi oprócz przeszczepu włosów Smart Graft mogą pomóc w walce z zakolami?

Smart Graft to nie jedyny zabieg, który pozytywnie wpływa na skórę głowy i likwiduje problem cofniętej linii włosów. Fantastyczne efekty w powstrzymaniu pogłębiania się zakoli, daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta) oraz zabieg na skórę głowy Dr Cyj, który wykorzystuje preparat peptydowy z kwasem hialuronowym, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia skóry głowy i intensywne odżywienie osłabionych mieszków włosowych pacjenta. Poprawę kondycji włosów umożliwia też karboksyterapia, czyli terapia CO2 (dwutlenek węgla podawany jest podskórnie).

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, na temat technologii Smart Graft i przestać przejmować się nieestetycznymi zakolami oraz zgłębić wiedzę dotyczącą innych profesjonalnych zabiegów likwidujących zakola i hamujących proces łysienia? Zajrzyj koniecznie na stronę internetową warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl