1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Wszystko o peelingu kawitacyjnym

Wszystko o peelingu kawitacyjnym

123RF.com
123RF.com
W gabinetach kosmetycznych najczęściej korzystamy z zabiegów oczyszczających. Wśród nich obok mikrodermabrazji i oksydermabrazji nadal bardzo popularny jest peeling kawitacyjny. Oczyszcza, zwęża rozszerzone pory i ma działanie anti-aging.

Kawitacja to zjawisko fizyczne powodowane zmiennym ciśnieniem, wykorzystujące falę ultradźwiękową i polegające na bardzo szybkiej przemianie z fazy ciekłej na fazę gazową.

Podczas gwałtownego spadku ciśnienia powstają pęcherzyki gazu, które zapadają się gdy ciśnienie zaczyna wzrastać. Powoduje to powstanie fali uderzeniowej, a zjawisko to zostało wykorzystane między innymi w kosmetyce. Skóra podlega działaniu ultradźwięków o częstotliwości 25 000 Hz. Zwilżenie skóry substancją sprzęgającą i przesuwanie po niej specjalną głowicą  powoduje syntezę pęcherzyków gazu przy spadku ciśnienia, ich zapadanie się przy jego wzroście i w efekcie rozbicie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka.

Peeling kawitacyjny kontra niedoskonałości

Peeling kawitacyjny znalazł zastosowanie w profesjonalnej pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej w gabinecie kosmetycznym, gdyż powoduje znaczna poprawę stanu skóry. Podczas peelingu następuje zniszczenie bakterii trądzikowych Propoionobacterium acnes, usuniecie nadmiaru sebum oraz zaskórników i wągrów.

Znakomicie usuwa zrogowaciałe komórki, przez co skóra staje się pełna blasku. Jest skuteczny w przypadku niewielkich przebarwień, poprawia także stan blizn. Co więcej, może być używany w przypadku skóry pleców czy rąk. Zalecana liczba zabiegów, to co najmniej pięć wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu.

Błyskawiczna odnowa i profilaktyka

Peeling kawitacyjny nasila regeneracje i odnowę komórkową, poprawia krążenie skórne oraz głęboko nawilża. Sztymuje regeneracje i metabolizm w skórze oraz zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Dlatego warto tuż po zabiegu zdecydować się na maseczkę lub preparat ściśle dopasowany do potrzeb skóry.

Ultradźwięki nasilając mikrokrążenie i procesy skórne pobudzają do pracy fibroblasty dzięki czemu nasila się synteza włókien kolagenu. Efekt? Skóra dłużej pozostaje gładka i sprężysta.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Przeciwwskazania do stosowanie peelingu kawitacyjnego to: okres ciąży, choroby nowotworowe, niewydolność serca, gorączka, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, bakteryjne i wirusowe choroby skóry, rozrusznik i zastawka serca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze