1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Zabawki, które polubi twoje dziecko

Zabawki, które polubi twoje dziecko

123rf.com
Dzieci poznają świat poprzez różnego typu aktywności, a dobrze dobrane zabawki stymulują ich rozwój. Jaki wybrać zabawkę dla dziecka?

Wyjątkowy miś Miś to pierwsza wielka przyjaźń, jaką zawieramy. Dlatego warto zadbać, by dla naszego dziecka była to przyjaźń absolutnie wyjątkowa. Urocza dedykacja, jaką kompan naszego malucha będzie miał mu do przekazania sprawi, że pluszak już na zawsze zagości w sercu naszej pociechy. Niezwykle wzruszającą chwila nastąpi, gdy wraz z nauką czytania dziecko zacznie odkrywać, co takiego miś pragnie mu przekazać. Pluszowy miś to doskonały prezent bez względu na wiek dziecka.

Muzyczna niespodzianka
Kto z nas nie lubi słuchać muzyki? No właśnie. Nasz maluch z pewnością ucieszy się, gdy usłyszy piosenki, w których bohaterowie zwracają się do niego po imieniu. Taki prezent jest również bardzo praktyczny - sprawdzi się nie tylko w domu, ale również podczas podróży samochodem, która często dla dzieci oznacza po prostu… nudę.„ Słuchanie ulubionych utworów ma znaczący wpływ na nasze dziecko. Muzyka nie tylko relaksuje, ale przede wszystkim stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego naszej pociechy”, komentuje Mieszko Barglik, twórca i pomysłodawca DUBI, czyli pierwszej w Polsce płyty z personalizowaną muzyką dla dzieci.

Lala jak malowana
Kolejnym pomysłem idealnym dla dziewczynki jest lalka, która będzie podobna do… właścicielki. Na rynku dostępne są sklepy, które oferują lalki z różnymi kolorami włosów, oczu, karnacją czy rysami twarzy. Do nich możemy dobrać konkretną długość włosów dodać loki lub grzywkę tak, by możliwie jak najbardziej przypominała naszą pociechę. Przy zamówieniu możemy zakupić ubranka zarówno dla laki, jak i naszego dziecka.

Niezwykłe fotopuzzle
Dziecko z pewnością ucieszy się, gdy po złożeniu puzzli zobaczy swoją podobiznę, czy też jakieś inne rodzinne zdjęcie. W ofercie można znaleźć również układanki, które powstają na podstawie rysunku stworzonego przez dziecko. Niektóre sklepy internetowe oferują możliwość zamówienia spersonalizowanej gry „Chińczyk” czy „Memory”. Z takim zestawem rodzinna zabawa nie będzie już taka sama jak kiedyś.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze