1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. "Niezawodna instytucja"? babcia i dziadek, a jakże!

"Niezawodna instytucja"? babcia i dziadek, a jakże!

Fot. IStock
Fot. IStock
Każdy, kto ma małe dzieci, doskonale wie, jak cenna jest pomoc babci i dziadka. Ci, którzy tych dziadków mają blisko siebie, mogą mówić o prawdziwym szczęściu.

Nagła choroba u przedszkolaka? Nikt nie zastąpi kochającej babci, gdy mama i tata muszą wyjść do pracy. To ona opowie wnukowi bajkę, przygotuje pyszne placuszki, poda lekarstwo o właściwej porze, zmierzy regularnie gorączkę. Podczas takiej cudownej opieki każdy maluch szybko wraca do zdrowia, a rodzice mogą spokojnie pracować.

Dużo się mówi o potrzebie pielęgnowania uczuć, o szalonych randkach pomimo dłuższego stażu małżeństwa, ale jak to stosować, gdy nie mamy komu powierzyć opieki nad naszymi pociechami a niania sporo kosztuje. Wówczas pomoc babci czy dziadka jest  nieoceniona.  Maluch czuje się bezpiecznie z kochającymi dziadkami, a rodzice spokojni mogą skoncentrować się tylko na sobie.

W każdym momencie, spędzanie czasu z dziadkami to dla naszego malucha niezapomniane doświadczenia. Dziadek czy babcia, niespiesznie pokazują świat swoim wnuczkom, dzięki temu maluchy fascynują się przyrodą i poznają zasady życia społecznego.

W taki dzień jak Święto Babci i Dziadka warto podziękować im za to, że nas wspierają w opiece nad dziećmi i wyrazić, jak dużo mamy dla nich wdzięczności.

 

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze