1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Wychowanie
 4. >
 5. Bo fantazja jest od tego

Bo fantazja jest od tego

Jeśli Jaś nauczy się kreatywnego myślenia – Jan będzie miał lepszy start w dorosłość. Pomysł i twórcze podejście liczą się dziś bardziej niż kwalifikacje.

Jadzia ma cztery lata i jest nadzwyczaj pomysłowa. Jej mamę martwi nieco wybujała fantazja dziewczynki. Jadzia opowiada niestworzone historie, rozmawia z wyimaginowanymi przyjaciółmi, myli fikcję z rzeczywistością. Czy rodzice przesadzili z edukacją kreatywności, czy coś jest z Jadzią nie tak?

Nie – wszystko jest w porządku. Jadzia jest w wieku, w którym burzliwie rozwija się wyobraźnia. Dzieci mają naturalną zdolność do fantazjowania, co potęguje się właśnie w pierwszej połowie czwartego roku życia. Dziecko tworzy wtedy sobie wyimaginowane światy, wymyśla przyjaciół, z którymi rozmawia, domaga się dla nich miejsca przy stole i dodatkowej poduszki w łóżku. Znaleziony w parku patyk raz jest odrzutowcem, innym razem koniem albo otrzymuje imię. Nie ma w tym nic niepokojącego. Fantazjującego dziecka nie wolno przywoływać do porządku ani ograniczać. Wymyślanie to świetny trening rozwoju twórczego myślenia, a zdolność do kreowania nowych rozwiązań, projektowania, wprowadzania zmian i nowych idei jest w naszych czasach w cenie. Dziś w świecie dorosłych liczy się pomysł, a najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy nie kierujemy się stereotypami, jesteśmy rozluźnieni i wykorzystujemy wszystkie zmysły.

Jasiek, zejdź z utartej ścieżki!

Zabójcze dla kreatywności jest też myślenie stereotypami. Jak w znanej zagadce. Do chirurga przychodzi jego syn, ale ów chirurg nie jest jego ojcem. Kim jest  chirurg dla chłopca? Ponieważ zawód chirurga uprawia więcej mężczyzn niż kobiet, szukając odpowiedzi, kurczowo trzymamy się tego stereotypu. Tymczasem chirurgiem może być też kobieta. Odpowiedź zatem brzmi: chirurgiem jest matka chłopca.

Warto więc ćwiczyć ignorowanie tego, co przychodzi nam do głowy jako pierwsze rozwiązanie, ponieważ często te skojarzenia są stereotypowe. Kluczem do rozwiązania problemu jest podejście do zagadnienia w inny sposób, poszukanie innego niż znane rozwiązania. Wymyślanie nawet najdziwniejszych rozwiązań uruchamia szare komórki, a przy tym może być świetną zabawą. Śmiejcie się z dziwnych pomysłów!

Często, gdy dziecko rozwiązując jakieś trudne zadanie, zachowuje się inaczej niż zwykle, strofujemy je: Nie błaznuj! Mów do rzeczy! Nie baw się. Myśl! W ten sposób informujemy je, że w twórczej pracy nie ma miejsca na poczucie humoru. A to błąd! Poczucie humoru pozwala zdystansować się od problemu, zobaczyć go z innej strony, zwrócić uwagę na elementy z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego.

Z kolei percepcja bywa zakłócana niepotrzebnymi bodźcami zewnętrznymi (psychologia nazywa to przeładowaniem sensorów). Wystarczy wtedy ich zredukowanie, na przykład zamknięcie oczu, spojrzenie w dal, posłuchanie muzyki. Różni ludzie mają różne potrzeby sensoryczne w chwili, kiedy intensywnie myślą. Pomóżmy poznać te potrzeby własnym dzieciom. Czy potrzebują absolutnej ciszy? A może muzyki w tle? Ćwiczcie wykorzystywanie zmysłów! Polecenia dla dziecka:

 • Wyobraź sobie, że jesteś w swoim pokoju. Co zwykle stoi na oknie, biurku, po lewej stronie, po prawej? Pomyśl, zapamiętaj obraz, a potem idź i sprawdź.
 • Przywołaj w pamięci swoje koleżanki i kolegów z klasy. Kto nosi okulary? Kto jest leworęczny? Wyobraź sobie smak jabłka. Zapach skoszonej trawy.
 • A gdyby imiona miały kolory? Pokoloruj imiona członków rodziny i kolegów.
 • Wymyśl nowe danie, które łączy smaki w sposób niekonwencjonalny: parówka w sosie czekoladowym? Jak najbardziej!
 

Lista pomysłów i szukanie od końca

Inny pomocny sposób na rozwój kreatywności dziecka to sporządzenie listy możliwych rozwiązań. Zazwyczaj robimy taką listę, gdy chcemy coś zapamiętać, na przykład listę zakupów. Podobne listy przydają się przy rozwiązywaniu różnych zadań.

Jak odwrócić napełnioną szklankę bez rozlania wody? Sporządźcie listę rozwiązań. 1. Zamrozić wodę. 2. Włożyć szklankę do zlewu wypełnionego wodą i odwrócić ją poniżej powierzchni wody. I tak dalej i dalej.

Często powtarzamy dziecku: Bądź logiczny. Cóż to jednak znaczy? To znaczy wybierz określony kierunek (teorię, sposób) i sprawdzaj krok po kroku, czy wybór był właściwy. Pułapka polega na tym, że jeżeli pójdziemy w złym kierunku, na nic zda się logika. Nauka kreatywności nie oznacza pokazywania dziecku, jak myśleć coraz bardziej logicznie, jest nauką myślenia w inny sposób. Nie zawsze najprostszy. Logika w niektórych zadaniach po prostu się nie sprawdza.

Warto przeczytać: Marilyn Burns, Księga myślenia, IFC PRESS 2004; Edward de Bono, Naucz swoje dziecko myśleć, Prima 1998; Tadeusz Gałkowski, Jak zrozumieć swoje dziecko, Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2003

A.Gutek

Czasami dziecko wie, co ma znaleźć, ale nie zna sposobu dotarcia do celu. Bywa, że najlepszym rozwiązaniem jest zacząć od końca. Przećwiczmy to na przykładzie zadania z sześcioma szklankami ustawionymi w jednym rzędzie. Pierwsze trzy szklanki są napełnione wodą, a trzy ostatnie – puste. Zadanie polega na rozmieszczeniu ich tak, by żadna pełna nie stała obok pełnej, a pusta obok pustej, przy czym wolno dotykać i poruszać tylko jedną szklankę. Zacznijmy zadanie od końca, czyli od ustawienia szklanek tak, jak powinny stać po rozwiązaniu problemu. Wtedy widzimy, że to zadanie jest dziecinnie proste. Wystarczy wodę z drugiej pełnej przelać do drugiej pustej (nie zabroniono tego w poleceniu!). Nie należy bać się stawiania przed dzieckiem zadań, które na pozór są niewykonalne, a które pozwalają myśleć w nowy i zwariowany sposób.

Ćwicz grę w wyobraźnię!

 • Jak mogłoby wyglądać urządzenie, które ścieliłoby łóżko? Albo odwracało kartki w książce?
 • Który kolor jest wyższy: czerwony czy brązowy? Co jest cięższe: długi czas czy worek jabłek?
 • Wymyśl pięć zastosowań odkurzacza (roweru, szklanki, miksera) niezgodnych z typowym.
 • A gdyby meble miały imiona? Ponazywajcie sprzęty w domu.
 • Pozwól dziecku kreować świat – co zmieniłbyś w ogrodzie, gdybyś to ty go stwarzał?
 • Poproś dziecko o uzasadnienie odpowiedzi, ale nie szukaj podtekstów, jeśli taboret otrzyma imię po wujku, a drzewa w waszym ogrodzie zostaną wyposażone w kontakty elektryczne i ekrany komputerowe.

Sześć kapeluszy

Starszym dzieciom można zaproponować grę w sześć myślowych kapeluszy, która polega na skupianiu się w danej chwili na jednym rodzaju myślenia. Zwykle próbujemy uruchamiać wszystkie rodzaje myślenia naraz. Zapoznajemy się z zagadnieniem (myślenie analityczne), formułujemy argumenty (logiczne), angażujemy emocje (emocjonalne), szukamy rozwiązania (twórcze) i jednocześnie je oceniamy (krytyczne). I na ogół nic nam wtedy nie wychodzi. A miałoby szansę, gdybyśmy włączyli jeden typ myślenia.

W zabawie w sześć myślowych kapeluszy każdy kolor kapelusza odpowiada jednemu typowi myślenia. Kapelusz biały to zbieranie informacji. Czerwony – emocje, intuicja. Czarny – ostrożność, weryfikacja faktów. Żółty – korzyści, zalety, oszczędności. Zielony – badanie możliwości, poszukiwania, sugestie, pomysły, innowacje. Niebieski – myślenie o myśleniu, kontrola, podsumowanie.

Wkładając dany kapelusz, musimy odgrywać rolę określoną przez jego kolor. „Jakie mamy dane? Proszę o chwilę myślenia w białym kapeluszu…”; „Bądźmy realistami. Włóżmy czarny kapelusz…”. Jeżeli jakiś pomysł nam się nie podoba, a ktoś prosi nas o włożenie żółtego kapelusza, musimy zdobyć się na wysiłek i znaleźć dobre strony tego pomysłu. W zielonym kapeluszu musimy szukać nowych pomysłów,  wkładając czarny kapelusz, mamy obowiązek mieć obiekcje. Czerwony z kolei upoważnia do wyrażania własnych uczuć bez konieczności ich uzasadniania. Co daje „przymierzanie kapeluszy”? Pomaga oddzielić osobiste ambicje od procesu myślenia. Stwarza szansę na wykazanie się umiejętnościami i zyskanie poczucia sukcesu. Usuwa skrępowanie. Zmusza do szerszego spojrzenia na zagadnienie.

Mówi się, nie bez powodu, że co dwie głowy, to nie jedna. Często tak zwana zespołowa burza mózgów daje niezwykłe rezultaty. Dlatego warto zachęcać dziecko do współpracy z rodzeństwem, kolegami.

Grajcie zespołowo

 • Gra w nowe definicje: wymyślajcie wspólnie nowe definicje przedmiotów, zachowań, zjawisk, na przykład: plecak to kawałek przestrzeni zamkniętej w materiale, rolki – małe pojazdy, do których przypina się człowieka... A kubek, kredki, dywan, łóżko?
 • Gra w znajdowanie podobieństw; co mają ze sobą wspólnego kwiat i dezodorant (zapach), kurtka i śniadanie, policjant i ksiądz, pies i pamiętnik?
 • Gra w rozwiązywanie problemów: jak inaczej rozłupać orzech, jak spowodować żeby ludzie nie śmiecili w parku, jak przekonać mamę do zwierzaka w domu, a tatę do zwiększania kieszonkowego?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Zwierciadło

Every summer has a story

fot. materiały prasowe Femi Stories
fot. materiały prasowe Femi Stories
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Jesteśmy sobą w pełnej okazałości. Tańczymy, płaczemy ze szczęścia, próbujemy rzeczy, których wcześniej nie śmiałyśmy spróbować. Podróżujemy i odnajdujemy siebie we współczesnej dżungli. Kolekcja Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zainspirowane wydarzeniami, które zmieniły nas na zawsze.

Kochamy markę Femi Stories. Za projekty, które uwielbiamy najbardziej - takie, w których czujemy się swobodnie, które przypominają nam najpiękniejsze, błogie chwile: wschody słońca, szum oceanu, piaszczyste i bezkresne plaże.

Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zaprojektowane z myślą o #FemiGirls i ich aktywnym stylu życia. Stworzone dla dziewczyn, które zaczynają swój dzień od jogi, a kończą go surfując przy zachodzie słońca; podróżują i stale szukają nowych wyzwań, odkrywają swoje potrzeby i poprzez swój styl śmiało je wyrażają. Czerpią energię z kosmopolitycznego miasta, ale nie wyobrażają sobie życia z dala od natury. Cztery historie, w której każda odnajdzie siebie.

1. LOVE IN MARRAKESH Historia inspirowana marokańskimi zachodami słońca nad tętniącym życiem, pełnym ekscytujących bodźców miastem. Niebanalnie połączenie ognistego odcienia pomarańczy, głębokiego granatu i delikatnego błękitu z motywem przewodnim LOVE, zaprojektowanym po wizycie w muzeum Yves Saint Laurent w Marrakeszu.

2. WILD AT HEART Kapsuła oddająca dzikość serca #FemiGirl i naszą wieczną miłość do natury. Tu nie obowiązują żadne zasady – nowy, autorski florystyczny print zestawiliśmy z kultową panterką i połączyliśmy z odcieniem morskiej zieleni, a kurtkę Franta i szorty Start znajdziecie w odcieniu metalicznego złota. Tutaj regułą jest brak reguł.

3. PALM TREE RESORT Lato w pełni, zabawa barwami dodającymi energii, siła wzorów i kolorów. Florystyczny wzór, paski, gorąca czerwień i głęboka zieleń. To wszystko znajdziecie w nowych modelach mini, midi i maxi sukienek, kultowej bluzie Kenta, parce Paloma czy idealnie skrojonych strojach kąpielowych.

4. PINK OCEAN Historia inspirowana podróżą po piaszczystych brzegach oceanu i andaluzyjskimi zachodami słońca. Modele w odcieniu pudrowego różu i niebieskiego przełamane zostały delikatnym printem nawiązującym do tego, co kochamy najbardziej – słońca plam i fal.

Jest pięknie. I już nie możemy doczekać się lata.

 1. Zwierciadło

Świąteczne inspiracje prezentowe

Zobacz galerię 8 Zdjęć
Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla najbliższych? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Anielskie włosy, piękna fryzura i promienna cera to prezent, który możesz podarować tym, których kochasz.

ANIELSKIE WŁOSY W STYLU EKO

Najmodniejsza na świecie marka kosmetyków do włosów, KEVIN.MURPHY, to strzał w dziesiątkę. W szczególności dla wielbicielek najnowszych trendów, ekologii oraz… posiadaczek cienkich włosów! Zestaw SPEAKING VOLUMES, w skład którego wchodzi szampon ANGEL.WASH oraz odżywka ANGEL.RINSE w połączeniu z kultowym lakierem SESSION.SPRAY, sprawi, że te święta będą wyjątkowo piękne oraz pełne objętości.

KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl) KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl)

HANDMADE STORY

Dla miłośniczek rękodzieła trafionym prezentem będą zestawy spinek TURTLE STORY. Ręcznie wykonane szylkretowe spinki o nietuzinkowych kształtach będą idealnym uzupełnieniem świątecznych fryzur. Zapakowane są w ekologiczne oraz ozdobne pudełko.

TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl) TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl)

ŚWIĄTECZNA REGENERACJA

Dla miłośniczek profesjonalnej pielęgnacji włosów wybierz niezawodny zestaw regenerujący OLAPLEX. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek każdego rodzaju włosów. Wszystkie produkty z tej serii zawierają specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając je od wnętrza. To prezent, który gwarantuje piękne i zdrowe włosy nie tylko od święta!

OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl) OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl)

PROMIENNA CERA

Dla wielbicielek prostej i skutecznej pielęgnacji twarzy wybierz zestaw od GLOV. Jest to niezbędny duet pielęgnacyjny każdej kobiety. W zestawie antycellulitowa rękawiczka do peelingu ciała oraz rękawiczka, która w mgnieniu oka zmywa makijaż tylko przy użyciu wody. Natomiast dla miłośniczek koreańskiej pielęgnacji postaw na zestaw 5 masek od PIBU, przeznaczonych do różnego rodzaju cery lub elastyczną maseczkę kształtującą owal twarzy od SKEDERM. Maski w płachcie to nie tylko idealny pomysł na prezent, ale również doskonały sposób na zimową pielęgnację skóry twarzy.

PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl

LUKSUS DLA WŁOSÓW

Wymagającej i ceniącej najwyższej jakości pielęgnację podaruj wyjątkowy zestaw nawilżający do włosów od Alterny. Ta wyjątkowa linia z ekstraktem z kawioru intensywnie nawilża, wzmacnia i odżywia suche oraz problematyczne włosy. W zestawie znajduje się nawilżający szampon oraz odżywka wraz z elegancką, skórzaną kosmetyczką. Podaruj jej w prezencie piękne włosy oraz odrobinę luksusu.

ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl

DLA VEGE MANIACZKI

Profesjonalne, wegańskie oraz nietestowane na zwierzętach kosmetyki do włosów to zdecydowanie prezent, który zadowoli każdą miłośniczkę ekologii. SHARK BAY od Eleven Australia to zestaw dedykowany dla posiadaczek cienkich oraz pozbawionych objętości włosów. Szampon oraz odżywka odbiją je od nasady, a sól morska doda im tekstury, tworząc naturalne fale. Podaruj jej włosy pełne objętości oraz… australijskiego słońca.

ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl

W MĘSKIM STYLU

Jeśli szukasz prezentu dla swojego ukochanego mężczyzny postaw na praktyczne rozwiązanie. Wybierz zestaw FRESH MIX od marki KEVIN.MURPHY, który zawiera wszystko to, czego potrzebuje zadbany oraz nowoczesny mężczyzna. W zestawie znajduje się stymulujący szampon i odżywka, oraz dwie mini pasty do stylizacji. Poszukiwania idealnego prezentu dla Niego możesz uznać za zakończone sukcesem.

KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl

Propozycje prezentów dostępne na

 1. Zwierciadło

Słodka niespodzianka pod choinkę

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Rozpakowywanie prezentów to jeden z tych momentów, na który w czasie świąt czekają nie tylko dzieci. Upominki, to przecież dowód na to, że o sobie pamiętamy i chcemy sprawić sobie przyjemność.

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent od Świętego Mikołaja jest małe co nieco, czyli paczuszka pysznych słodkości. Ucieszą się z niej zarówno małe łasuchy, jak i dorośli smakosze. Słodycze spod choinki smakują wyjątkowo, zwłaszcza jeśli mają kojarzące się ze świętami smaki - pomarańczy, wanilii i przypraw korzennych. Dekoracyjne opakowanie ozdobione bożonarodzeniowymi motywami tabliczkę czekolady, pudełko pralinek, czy paczkę cukierków przemieniają w wyjątkowy słodki prezent.

Wybierając słodkości pod choinkę trudno pominąć siłę tradycji – są marki, które od lat kojarzą się z jakością i smakiem. Jedną z nich jest E.Wedel. Marka, jak co roku, przygotowuje z okazji świąt specjalną edycję swoich kultowych produktów, wzbogacając je o dodatki takie jak pomarańcza, cynamon, wanilia i żurawin. Z okazji Bożego Narodzenia, znane wedlowskie produkty otrzymają nową, świąteczną szatę graficzną.

Są wśród nich , Torcik Wedlowski, kultowe Baryłki i duże tabliczki czekolady – gorzka z żurawiną, mleczna z cząstkami pomarańczowymi oraz czekolada Cookie, w dwóch świątecznych smakach: korzennym i Orange Mocha. W tegorocznej ofercie Mieszanka Wedlowska, cukierki Pierrot i świąteczne pralinki opakowane będą w nietuzinkowe puszki w kształcie kuli, dzwonka i choinki. Dzięki temu mogą także stanowić idealną świąteczną ozdobę.

Słodkości dla najmłodszych

Dzieciom czas oczekiwania na Boże Narodzenie można umilić kalendarzem adwentowym E.Wedel. W ozdobnym pudełku podzielonym na 24 okienka znajdują się czekoladki w dwóch smakach w kształcie Buźki Krówki. 
Na Mikołajki lub pod choinkę można sprawić im zestawy słodyczy na przykład: pudełko z opaską w kształcie rogów Renifera - bohatera motywu graficznego, Domek Krówki, a także czekolady mleczne z chrupiącymi kawałkami wafelków i chrupek lub z kawałkami pianek marshmallow. Świąteczne produkty dla dzieci E.Wedel ozdobiono postaciami Renifera, Mikołaja, Bałwanka oraz Znajomej Krowy Kucharza.

 

Produkty z portfolio świątecznego E.Wedel są w sprzedaży od początku listopada.

 1. Zwierciadło

Stwórz atmosferę Świąt. Inspiracje od marki Fyrklövern  

Zobacz galerię 23 Zdjęcia
Święta to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, spotkania z bliskimi oraz pyszne potrawy. Smakowanie ich to również delektowanie się pięknem odświętnie nakrytego stołu. Zainspiruj się propozycjami marki Fyrklövern - specjalistą w dziedzinie dekoracji stołu - i stwórz świąteczną aranżację, która oczaruje twoich gości!

ÅSA’S WINTER 

Rajskie jabłuszka, pomarańcze, granaty i pachnące gałązki to elementy doskonałe na świąteczny stół! By całość wyglądała bajecznie warto wybrać perfekcyjną zastawę, która spełni nasze oczekiwania co do dekoracji stołu i zachwyci wszystkich gości! Po raz pierwszy w Polsce, w cudownej aranżacji świątecznej, prezentujemy Serwis ÅSA’S WINTER, zaprojektowany przez skandynawską artystkę Anne Rooslien. Najwyższej jakości, trwała porcelana skaleniowa, urzekające, ręcznie litografowane zdobienia oraz wyjątkowy design tworzą ponadczasowy serwis obiadowy! Dzięki zastawie, dekorowanej skrzatami – wykreowanymi przez znaną w Skandynawii Åsę Götander, uzyskasz wspaniałą zimowo-świąteczną atmosferę. Porcelanę możemy umyć w zmywarce i odgrzać w niej dania korzystając z kuchenki mikrofalowej – to dodatkowy atut tego eleganckiego serwisu.

SANTA CHRISTMAS

Do świątecznej dekoracji stołu warto wybrać nastrojowe świece, serwety i oczywiście doskonałą porcelanę. Serwis SANTA CHRISTMAS ręcznie zdobiony platyną, skrzącymi się płatkami śniegu oraz uroczymi krasnalami to spełnienie świątecznych marzeń zarówno dzieci jak i dorosłych. Klasyczny design kolekcji wypełniają kolorowe, ręcznie malowane wizerunki skrzatów i zwierząt w zimowej scenerii. Pełne fantazji i artystycznego kunsztu, tworzą ciepły i radosny klimat, podkreślając wyjątkową atmosferę świąt.

ÅSA’S CHRISTMAS

Skrzaty i dekor wzbogacony elementami z 18-karatowego złota to przewodnie elementy Serwisu ÅSA’S CHRISTMAS. Zastawa z motywem uroczych ludków idealnie ozdobi świąteczny stół i stworzy atmosferę bajkowego klimatu przywołując wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. To serwis, który przykuwa wzrok oryginalnym kształtem przypominającym pofałdowane śnieżne zaspy, na których zagościły urocze skrzaty. Ośnieżone choinki dekorowane prawdziwym złotem stanowią ekskluzywny element ozdobny! Gałązki, pierniki w kształcie serca, gwiazdy z jabłek czy złote szyszki w kieliszkach to elementy dekoracyjne, które komponują się idealnie z tym eleganckim serwisem.

ÅSA’S CHRISTMAS WHITE

Porcelana Åsa’s Christmas White zachwyca klasycznym designem i ręcznie malowanymi krasnalami w białych i srebrnych kapturkach. Serwis przepięknie prezentuje się w monochromatycznym stylu, gdzie na drewnianym stole w odcieniach szarości układamy zielone gałązki przyprószone śniegiem, szyszki i pachnące pierniki.

VICTORIA 

Drewno, pachnący świerk, nastrojowe lampki i przepyszne potrawy podane na luksusowej porcelanie skandynawskiego projektu pomogą nam stworzyć perfekcyjną atmosferę w czasie świąt! Serwis Victoria zachwyca delikatną formą, a zdobienia z 18-karatowego złota nadają mu królewskiego splendoru. Czerwona serweta przyprószona sztucznym śniegiem, pomarańcze, goździki i soczyste, czerwone jabłka w zimowej okrasie w połączeniu z elegancką porcelaną Victoria tworzą dekorację stołu w iście królewskiej aranżacji. Ta zastawa to świetny wybór zarówno na święta jak i inne okazje, jej klasyczny i elegancki design sprawia, że będzie pasowała na każdą uroczystość.

CELEBRATION

Świąteczny stół stanowi doskonałe pole do popisu dla miłośników dekoracji wnętrz. Spektrum możliwości jakie możemy zastosować jest nieograniczone. Pachnące gałązki świerku, złote świece, kryształowe wazony, eleganckie serwety czy też subtelne herbaciane róże i złote sztućce będą prezentować się perfekcyjnie w otoczeniu porcelany Celebration. Serwis o lekko falistym kształcie z ręcznie nanoszonymi platynowymi zdobieniami zachwyca subtelnością i elegancją.

Zobacz więcej na: ,

 1. Zwierciadło

Herbaty Newby - doskonały prezent pod choinkę

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Kolekcja światowej sławy projektanta mody Matthew Williamson dla Newby to idealny prezent na Święta dla każdej wielbicielki najwyższej jakości herbaty oraz mody.

Przepiękne puszki skrywają w sobie 3 wyjątkowe herbaty: Maharaja’s Breakfast (czarna herbata Assam), Exotic Earl Grey (herbata z olejkiem z gorzkiej pomarańczy i płatkami róży) oraz Jasmine Rose Garden (zielona herbata z różą i jaśminem). Do wyboru będzie także pudełko zawierające wszystkie 3 produkty.

Najwyższej jakości liście herbaty wraz z kwiatowymi dodatkami, ukryte w pięknych opakowaniach będą idealnym prezentem dla bliskiej osoby, a także przyjemnym uzupełnieniem każdego dnia.

Produkty dostępne są na stronie