fbpx

„Potwór” przestraszy nas w kwietniu

Wszystkich miłośników Grzegorza Kasdepke mam przyjemność poinformować, że 5 kwietnia ukaże się jego najnowsze dziecko – „Potwór”.
„Potwór” to bajka o pewnej rezolutnej sześciolatce, która jedzie w polskie Tatry z całą rodziną. Niestety, kiedy budzi się z samochodowej drzemki, okazuje się, że cała rodzina jest w paszczy potwora! Jej bujna wyobraźnia podpowiada coraz to straszniejsze scenariusze, a najgorsze, że ani tata, ani mama, ani nawet starszy brat nic sobie nie robią z grożącego im niebezpieczeństwa!

W „Potworze” zachwyca prosty pomysł Grzegorza Kasdepke na wakacyjną historię, która zupełnie inaczej wygląda w oczach dorosłego a inaczej w oczach dziecka. „Zwykłe” polskie góry stają się nagle krainą z tysiąca i jednej baśni, a na każdym kroku może czyhać zarówno niebezpieczeństwo jak i niesamowita przygoda! Smaku dodają jeszcze cudowne rysunki Piotra Sochy.

Co ciekawe, książka powstała z inicjatywy Tatrzańskiego Parku Narodowego, który jest również jej współwydawcą. Pomysł świetny i tym samym wart wielokrotnego powielenia.Polecamy!

„Potwór”, Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Dwie Siostry i Tatrzański Park Narodowy.