fbpx

Zróbmy sobie arcydziełko – książka dla dzieci

Zróbmy sobie arcydziełko
wydawnictwo Dwie Siostry

Jeśli chcesz odkryć w twoim dziecku talenty plastyczne, zacznij od sprezentowania mu książki wydawnictwa Dwie Siostry, pt. „Zróbmy sobie arcydziełko”.

Zróbmy sobie arcydziełko
wydawnictwo Dwie Siostry

Ta pokaźnych rozmiarów książka przypomina trochę zeszyt ćwiczeń, tylko że tym razem – do zajęć z rysunku i malowania. Brzmi nieciekawie? Nic bardziej błędnego. „Zróbmy sobie arcydziełko”, to zarówno minikompendium wiedzy o sztuce, w sam raz dla młodego adepta, jak i zestawy przykładowych ćwiczeń fizycznych, które można szybko wykonać.

Młody czytelnik (książka skierowana jest do dzieci 7+) będzie mógł się z niej dowiedzieć, kim był van Gogh czy Leonardo da Vinci, co to są malowidła jaskiniowe i czym się różnią od siebie takie techniki, jak kreskowanie i kratkowanie. Czeka na niego także szereg zabaw z ołówkiem, kredkami, flamastrem oraz farbami. W tej książce można wszystko – poodbijać swoje kciuki i umalowane farbą dłonie; narysować to, co widzi się przez dziurkę od klucza czy pobawić się w eksperymenty techniczne. Miejscami polecenia w książce mogą się okazać za trudne dla siedmiolatka, więc warto, by do zabawy w sztukę włączyli się rodzice. Radość obu stron gwarantowana.

„Zróbmy sobie arcydziełko”, Marion Deuchars, wydawnictwo Dwie Siostry.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze