fbpx

Dom przyjazny maluchom

dom_rodzinny
shutterstock

Każda z nas chciałaby stworzyć swemu dziecku dom nie tylko przytulny, ale przede wszystkim bezpieczny. Na jakie projekty warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu domu idealnego dla całej rodziny? Jakie rozwiązania mogą się okazać wyjątkowo praktyczne w chwili, gdy marzy nam się gromadka dzieci? Jeśli tylko dysponujemy odpowiedniej wielkości działką, idealnie dostosowanym do naszych potrzeb rozwiązaniem mogą stać się domy parterowe. Jakie są ich zalety?

Bezcenne bezpieczeństwo: dom przyjazny dziecku

Pozbawione schodów zapewniają nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo. Domy parterowe to dogodne warunki dla małych odkrywców, których kuszą wszelkie zakamarki i trudno dostępne miejsca. Do ilu wypadków dochodzi na schodach? Z pewnością do wielu. Rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie to szansa na uchronienie malca przed kontuzją, którą tak często kończy się samodzielna wędrówka po schodach.

W pogoni za inspiracją

Projekty domów parterowych to nie tylko przytulne i bezpieczne gniazdka, które kuszą atrakcyjnym wyglądem. To również odpowiednie rozplanowanie układu wnętrza. Jakie rozwiązania są najpopularniejsze? O tym można się przekonać dzięki stronie Murator, na której zaprezentowano wiele ciekawych przykładów domów parterowych różniących się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale także rozkładem pomieszczeń. W efekcie każda z nas bez problemów znajdzie taki dom, który nie tylko oczaruje swym wyglądem, ale i zapewni komfort mieszkania. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę? Jaki dom zapewni dobre warunki nie tylko nam, ale i naszym pociechom?

Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę?

Dom parterowy wymaga odpowiedniego zaplanowania i maksymalnego wykorzystania całej powierzchni. Przeglądając gotowe projekty musimy koniecznie zwrócić uwagę na to, ile pomieszczeń zostało tu uwzględnionych oraz jaki jest ich rozkład. Dzięki temu będziemy mogły wybrać taki dom, w którym każdy z członków rodziny znajdzie dla siebie prywatny kącik. Szczególnie ważne jest wygospodarowanie miejsca na pokój dziecięcy, w którym nasza pociecha będzie mogła nie tylko wypoczywać, ale i spędzać czas na nauce. Warto w porę zadbać o wydzielenie części prywatnej od tej części domu, w której będzie się koncentrowało życie rodzinne. Salon, kuchnia i jadalnia mogą zajmować centralną część domu, podczas gdy w głębi ukryjemy gabinety i sypialnie. Ważny jest i taki układ wnętrz, który zapewnia sprawną komunikację. Przy małym dziecku staje się to szczególnie ważną kwestią.

Ogród: bezpieczna zabawa na świeżym powietrzu

Możliwość zabawy na świeżym powietrzu to kolejna ważna kwestia dla tych z nas, które chcą zapewnić swemu dziecku możliwie jak najlepsze warunki. Domy parterowe mają tę zaletę, że można je połączyć z ogrodem na wiele ciekawych sposobów. Najlepszym rozwiązaniem jest salon z wyjściem na taras, dzięki czemu krzątając się po domu możemy czuwać nad bawiącym się w ogrodzie dzieckiem. W przydomowym ogródku wyposażonym w bezpieczny plac zabaw będzie ono mogło spędzać czas na beztroskiej zabawie – tak ważnej dla każdego malca i jego prawidłowego rozwoju.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze