fbpx

Wakacje w domu – 5 wskazówek

Wakacje w miescie
123rf.com

Zajmowanie się dzieckiem podczas wakacji, zwłaszcza kiedy nie spędzamy ich w całości w luksusowym kurorcie, może być wyzwaniem. Jak zorganizować wakacje w domu? Oto 5 wskazówek.
Rada 1: Dziecku nie stanie się nic złego, jeśli doświadczy nudy

Nuda jest nieuniknioną częścią życia i dobrze jest, kiedy umiemy sobie z nią radzić. Jeśli w sposób kompulsyjny musimy działać, żeby jej nie doświadczać, oznacza to, że boimy się kontaktu z własnym wnętrzem. Nuda jest dobrym nauczycielem dla dziecka. Jeśli poradzi sobie z nią, poćwiczy kreatywność a także skontaktuje się ze swoimi uczuciami oraz ze spokojem.

Rada 2: Dziecko ma wrodzoną ciekawość świata

Tak naprawdę nie musisz mieć szczegółowego planu, co dziecko będzie robić podczas wakacji w domu. Mały człowiek ma ogromną potrzebę i płynącą z niej umiejętność odkrywania świata na własną rękę i poznawania go na swoje sposoby. Wystarczy, że pójdziesz z dzieckiem do lasu i pozwolisz mu się spokojnie rozejrzeć dookoła. Lato to wspaniały czas na podbój świata.

Rada 3: Niektóre z najlepszych letnich aktywności są ogólnie dostępne i za darmo

Place zabaw, parki, lasy a także biblioteki, miejskie fontanny, rowerowe ścieżki. Wakacyjny czas warto wykorzystać na to, żeby cieszyć się życiem w sposób nieskomplikowany i całkiem tani.

Rada 4: Postaw na artyzm

Podczas roku szkolnego wcale nie ma tak dużo czasu na rysowanie, malowanie, śpiewanie, granie. Czyli na radosną twórczość. W wakacje możecie to nadrobić. Sięgnijcie po swoje kreatywne pomysły.

Rada 5: Proś o pomoc przy dzieciach

Zorganizujcie opiekę nad dziećmi z sąsiadami, dziadkami, przyjaciółkami. Stwórzcie wspólnotę, która będzie zajmowała się wymiennie wspólnymi dziećmi. Jest szansa na stworzenie fajnych międzyludzkich więzi i ciekawego spędzenia letniego czasu.