1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Psychologia

Poznaj siebie. Kim jesteś? Dokąd zmierzasz? Wydanie specjalne „SENS TESTY” pozwoli ci dowiedzieć się kilku nowości o sobie!

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Poznaj własne pragnienia i cele, a potem realizuj je. Jak? Wykorzystując swoje mocne strony. Poznasz je dzięki testowi.

Dom nad morzem, w którym mieszkasz razem z rodziną i piszesz bestsellery, perfekcyjna znajomość angielskiego, podróż do Japonii, szczęśliwy, wspierający i twórczy związek, rzucenie palenia, oszczędności zamiast długów, uśmiech zamiast narzekania… Każda z nas ma swoją listę celów, które chciałaby osiągnąć w Nowym Roku i w przyszłości. Dlaczego więc tak niewiele wychodzi z naszych noworocznych postanowień?

Jednym z powodów jest to, że… ich nie zapisujemy. Wpisując je do kalendarza lub notując na kartce, do której codziennie zaglądamy, nie tylko obiektywizujemy je, „wypuszczamy z własnej głowy w świat”, ale też wzmacniamy motywację do aktywnego poszukiwania sposobów zrealizowania swoich marzeń. Programujemy nasz umysł na dostrzeganie możliwości i szans, które przybliża nas do celu. W księgarni nie przechodzimy obojętnie wobec książki Dona Gabora, „Marzenia w zasięgu ręki. Jak małymi kroczkami zmierzać do celu” (Rebis), tylko bierzemy ją do ręki, przeglądamy i szukamy sposobów, które nam pomogą za rok lub dwa siedzieć w domu z widokiem na morze i pisać bestsellery.

– Skonkretyzowanie na papierze swoich pragnień i potrzeb, wypisanie zalet i umiejętności, które pomogą je osiągnąć, zaznaczenie słabych stron, nad którymi trzeba popracować to nie tylko ważny krok w kierunku urzeczywistnienia marzeń, ale też świetny sposób na wzmocnienie pewności siebie – twierdzi trenerka rozwoju osobistego Ewa Tyralik. A pewności siebie nam, Polkom, naprawdę brakuje. Z międzynarodowych badań przeprowadzonych przez Pentor Research International wynika, że jesteśmy jednymi z najbardziej zakompleksionych kobiet świata (bardziej samokrytyczne są tylko Japonki!). Jedynie 40 proc. z nas przyznało, że dobrze się czuje, gdy słyszy komplement. Ba, oceniamy się bardziej krytycznie niż ocenia nas otoczenie: rodzina, przyjaciele, znajomi. Konsekwencją braku pewności siebie jest odmawianie sobie prawa do spełniania swoich potrzeb, zaspokajania pragnień i udanego życia. Jak to zmienić?

Na początek wystarczy znaleźć dla siebie godzinę, zrobić ulubioną herbatę, usiąść wygodnie w fotelu, wziąć do ręki długopis i skoncentrować się na tym, jaka naprawdę jesteś i czego naprawdę pragniesz. Zapisz swoje plany, zanotuj pragnienia, a potem zachowaj ten egzemplarz SENS-u i często do niego zaglądaj. I pamiętaj: każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Robiąc nasze ćwiczenia, robisz właśnie ten pierwszy krok.

 

 

Więcej w wydaniu specjalnym miesięcznika „Sens” „SENS TESTY”!

Wydanie specjalne „SENS TESTY” pozwoli ci dowiedzieć się kilku nowości o sobie, o relacjach, roli w związku i swoim potencjale. Magazyn jest skierowany do osób, które chcą poznać siebie, skupić się na swoim rozwoju, sprawdzić, jak można się zmienić, i dlaczego warto czasami być zołzą.

Czytelnicy znajdą w wydaniu 180 pytań, zadań i ćwiczeń wraz z rozwiązaniami. Przy materiałach znajdują się pomysły rozwojowe i inspiracje książkowe.

Przykładowe tematy to:

 • Twój portret, czyli 6 testów na samopoznanie.
 • Nauka asertywności, czyli praktyczny trening wyrażania potrzeb.
 • Czy jesteś gotowa na zmiany?
 • Szczęście w związku, czyli z kim będziesz szczęśliwa, testy i ćwiczenia
 • Ona i on w sypialni, czyli korepetycje z seksu
 • Czy w związku więcej dajesz czy bierzesz?
 • Książki rozwojowe na pozytywną zmianę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze