1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Rasistowskie wypowiedzi Jeana-Paula Guerlaina

Jesienią 2010 r. słynny perfumiarz zbulwersował opinię publiczną, gdy w telewizji publicznej, w najlepszym czasie antenowym, imputował lenistwo wszystkim Afrykańczykom. Kilka tygodni temu znów publicznie zaatakował imigrantów.

W związku z poprzednim wystąpieniem Guerlaina toczy się postępowanie. Tymczasem kreator ponownie naraził się na zarzuty o rasizm. Na Gare du Nord głośno obrażał pracowników kolei. „ Francja jest gównianym krajem, to jest gówniane przedsiębiorstwo(…) obsługują nas tylko imigranci” – tak krzyczał na urzędników, którzy tłumaczyli spóźnionemu pasażerowi, że już nie zdąży na pociąg.

Obrażeni pracownicy zdecydowali się złożyć oficjalną skargę. Jeden z nich powiedział dla „Uważam to za obelgę. Zresztą to poniżające. Wokół było wielu podróżnych. A poza tym to szokujące. Miał w sobie wiele pogardy. To nie było nic przyjemnego. Zwłaszcza, że podeszliśmy, żeby mu pomóc [J.P.G. był na wózku – red.] (…) Nie jesteśmy imigrantami. Jesteśmy takimi samymi Francuzami, jak ten pan.”

29 marca powinien zapaść wyrok w sprawie telewizyjnego incydentu z 2010 r. Nie wiadomo, czy sąd dołączy bieżącą sprawę do toczącej się już procedury.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze