1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Spokój ducha po wakacjach (cz. 1)

fot. 123rf
Wakacje dobiegły końca i tylko od ciebie zależy, czy utrzymasz w sobie spokój ducha. Nieważne jest to, ile spraw na ciebie czeka, tylko to, w jaki sposób do nich podejdziesz. To znaczy, jak wykorzystasz swoją życiową energię.

Jeśli skoncentrujesz się na tym, żeby dbać o swoją energię, staniesz się skuteczniejsza, bardziej wyluzowana i radosna jednocześnie. Jak to zrobić? Po pierwsze nauczyć się rozpoznawać, kiedy pojawiają się nieproszone emocje, czyli rozdrażnienie, zdenerwowanie, smutek, przygnębienie, lęk. Skończyły się wakacje i one już mogły się w tobie obudzić. To znaczy, że trzeba je pożegnać. Przedstawiamy proste ćwiczenia na uziemianie, czyli pozbywanie się niskiej energii.

ODDYCHANIE

Oddychaj powoli i głęboko. Wyobrażaj sobie przy tym, że z każdym wydechem wypuszczasz z siebie nadmiar energii. Nie zasysaj dodatkowej energii przy wdechu, po prostu nabieraj powietrza do płuc. Pamiętaj, żeby oddychać powoli.

POTRZĄSANIE DŁOŃMI

Za pomocą wyobraźni przesuń nadmiar energii do swoich dłoni a następnie strzepnij ją z nich tak, jakbyś strzepywała wodę. Uważaj tylko, żeby w kogoś nie uderzyć tą energią, bo może poczuć się źle.

UZIEMIANIE DRZEWEM

Wyobraź sobie, że przesuwasz nadmiar energii do swoich dłoni. Dotknij pnia drzewa i wizualizuj, jak energia przepływa z twoich dłoni do drzewa, płynie w dół pnia, wypływa z korzenia i przenika do gleby. Ziemia neutralizuje wszystko to, co przyjmuje.

Więcej w książce „Wicca dla początkujących. Religia czarownic”, wyd. Illuminatio

Jak zatrzymać wakacyjną energię? - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze