1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Medytacja wewnętrznego słońca

Medytacja wewnętrznego słońca

123rf.com
Możesz ją nagrać i odtwarzać albo poprosić, żeby ktoś ci ją odczytywał.

Przenieś uwagę do serca, do środka klatki piersiowej. Wyobraź sobie, że każdy twój wdech wchodzi przez serce, a każdy wydech emanuje na zewnątrz – tak jakby tu właśnie, na wysokości serca, znajdował się twój nos. Oddychaj głęboko, przez serce. Teraz wyobraź sobie w swoim sercu jasne, ciepłe słońce. Jego promienie są pogodne i rozchodzą się we wszystkich kierunkach. Z każdym twoim wdechem, napływającym do serca, słońce staje się coraz jaśniejsze, coraz bardziej pogodne, a z każdym wydechem, wychodzącym z serca, czuj w nim więcej przestrzeni dla tego światła. Przy każdym wdechu i wydechu pielęgnuj w swoim sercu to Wewnętrzne Słońce, jego pozytywną energię. Poczuj, że masz tego światła na tyle dużo, że nawet jeśli teraz podzielisz się nim z innymi ludźmi – tymi, których lubisz i tymi, których nie lubisz – nadal będzie go tyle samo, a może nawet więcej.

A teraz, aby wesprzeć to światło serca, uświadom sobie, że jakieś pół metra nad twoją głową świeci słońce – jeszcze bardziej jasne, ciepłe i pogodne – i że otula cię swoimi promieniami. To światło twojej wyższej świadomości, twojego wyższego potencjału, które zawsze gotowe jest nieść ci pokój, miłość, szczęście i wszystko, czego w danej chwili potrzebujesz. Wciąż oddychając głęboko, poczuj wyraźnie, że to światło zaczyna wnikać teraz przez czubek głowy do twojego wnętrza i cię rozświetlać. Świadomie spróbuj naładować tą energią kosmiczną 27 milionów komórek twojego ciała. Czerp teraz z tego duchowego źródła sił witalnych. Pozwól światłu z góry swobodnie napełniać cię – niech spływa wraz z twoim oddechem. Otwieraj się na to i czuj, że z każdym promieniem światła, które wnika w twoje ciało, w każdej twojej komórce jest trochę więcej energii, trochę więcej przestrzeni, trochę więcej miłości i zdrowia.

Wyobraź sobie, że to światło wyższej świadomości wnika teraz przez czubek głowy prosto do twojego serca, uwalniając jego potencjał do tego, żebyś była bardziej prawdziwa, spontaniczna, kochająca i pełna współczucia. Niech słońce takiej świadomości wzejdzie teraz w tobie, pozwól sobie w duchu uśmiechnąć się do niego. Utrzymując tę wizję światła, zaśpiewaj kilka razy „OM”. Weź pięć głębokich oddechów. Otwórz oczy. Ciesz się swoim Wewnętrznym Słońcem.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze