Ambicje mogą ci zaszkodzić

będziesz szczęśliwsza od koleżanki, która uparcie pnie się do góry po zawodowej drabinie sukcesu. Żądna władzy i głodna sukcesu zarabia więcej, ale zapewne nie ma czasu na to, aby skorzystać z pieniędzy, których zdobycie tyle ją kosztowało. Kariera miała jej dać wolność , a tak naprawdę stała się niewolnikiem swoich wiecznie niezrealizowanych do końca ambicji.

Innym problemem osób ambitnych jest to że często „przemotywują”. Zdarza się bowiem, że korzystają z nadmiernej ilości środków do osiągnięcia prostego celu. A w rezultacie szybko gubią się w tym, co jest ich prawdziwym zadaniem. Zużywają więc mnóstwo energii na działania pozbawione sensu i nie mające nic wspólnego z tym, co im powierzono. Zamiast umówić ważnego dla firmy klienta na konkretną porę, godzinami przygotowują miejsce spotkania, przesadnie dbają o każdy szczegół rzekomo związany z daną sprawą. W rezultacie przegapiają moment, w którym miały zadzwonić i umówić tak ważne dla szefa spotkanie.

Jaką postawę najzdrowiej w życiu wybrać?- Zawsze polecam moim pacjentom akceptację własnych błędów i ograniczeń bez uczucia załamania. Niosącą spokój i równowagę. Ale to komfort na który niewiele osób sobie umie pozwolić stwierdza terapeutka. Czy taką postawę nazwiemy jednak brakiem ambicji? Chyba raczej zbyt ambitnym, dla niektórych z nas, zadaniem.