1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Masaż tantryczny: podstawy w praktyce – ćwiczenia dla par

fot.123rf
Masaż tantryczny uczy, że seks to doświadczenie energetyczne, a nie tylko fizyczne. Wykonując i przyjmując masaż, a potem rozmawiając o swoich doznaniach, przestajemy czuć się skrępowani swoją seksualnością.

Masaż tantryczny – co to jest? Tantra uczy, że seks to doświadczenie energetyczne, a nie tylko fizyczne. Wykonując i przyjmując masaż, a potem rozmawiając o swoich doznaniach, przestajemy czuć się skrępowani swoją seksualnością. Masażowi tantrycznemu poddawajcie się nago albo tylko w bieliźnie. Poziom intymności zależy od potrzeb i relacji między partnerami. W tym masażu wyróżniamy 4 pozycje, z czego 3 są jogiczne – pozwalają płynąć energii w określony sposób. Każda pozycja zajmuje ok. 15–20 minut, po czym następuje chwila odpoczynku. Na całą sekwencję, we wszystkich pozycjach, każdemu z partnerów należy poświęcić 1–1,5 godziny.

Od czego zacząć masaż tantryczny? Najpierw wprowadźcie się w stan relaksu. Zadbajcie o dużo przestrzeni dookoła, włączcie spokojną muzykę, zapalcie zapachowe świece, w zasięgu rąk ustawcie butelkę z dużą ilością olejku do masowania. Osoba przyjmująca masaż tantryczny – najlepiej, by najpierw była to kobieta (Shakti) – stoi, a druga osoba – mężczyzna (Shiva) delikatnie dotyka jej ciała. Powoli, muskając opuszkami palców, dotyka głowy, włosów, ust, uszu, szyi, ramion, bioder, pośladków itd., posuwając się w dół ciała. Przy każdej dotykanej części masujący głośno i zmysłowo wymawia jej nazwę we frazie: „to są... (np. włosy) bogini”. Shakti w tym czasie oddycha głęboko, z zamkniętymi oczyma, by lepiej skupić się na doznaniach. Taki wstęp do masażu tantrycznego trwa 5–10 minut.

1. Shakti kładzie się na boku, opuszczając ręce luźno, wzdłuż ciała. Shiva siada na wysokości jej miednicy, jak najbliżej partnerki. Mocnymi, kolistymi ruchami dłoni rozsmarowuje olejek na jej biodrze. Może położyć jedną dłoń na drugiej, by zwiększyć nacisk. Następnie, cały czas masując biodro, drugą ręką przechodzi do masażu dalszej części nogi w kierunku kolana, a potem stóp. Długimi, powolnymi, płynnymi ruchami, w dół i w górę, głaszcze całe jej nogi. Ruchy mają być jak podczas tańca – zmysłowe. Kciukiem partner rozmasowuje wewnętrzną i zewnętrzną część stóp, pieszcząc je także między palcami. Ręce masującego mogą zsuwać się i rozsuwać po nogach partnerki, jakby jej ciało było akordeonem, a masażysta – muzykiem grającym na instrumencie. Następnie silnymi, posuwistymi, gładkimi ruchami dłoni partner rozciąga jej ciało po bokach, od pasa aż po pachę. Zasięg ruchów ma być stopniowo powiększany, aż po ramię, a następnie szyję. Osoba odbierająca masaż tantryczny może udzielać wskazówek partnerowi – gdzie silniej albo dłużej masować. Na koniec tej pozycji rozciągające ruchy docierają do ręki, przechodząc przez nią całą, aż po dłoń.

2. Leżąc na boku Shakti podciąga kolano wyżej położonej nogi, Shiva zaś naoliwia jej udo od wewnątrz. Robi to silnymi, okrężnymi ruchami, jakby grał na harfie. Do masowania można także używać pięści. Shiva przeciąga swoją dłonią, muskając jej skórę, przez całe nogi, od jej kostki, aż – jeśli Shakti się na to zgadza – po jej łono. Potem ruchami kolistymi rozmasowuje jej brzuch, i ponownie delikatnymi muśnięciami przeciąga po ciele partnerki, od kostki, przez brzuch, aż do czakry serca (mostek). Następnie po bokach ciała wykonuje „akordeonowe” rozciągnięcia i ściągnięcia, od ramienia aż po stopy. Na koniec tej pozycji długimi, posuwistymi muśnięciami dotyka boków jej ciała. Shakti zmienia bok, na którym leży. Ćwiczenia są analogiczne, przy czym w pozycji harfy – jeśli Shakti się zgadza – Shiva może przeciągnąć dłonią po jej joni (indyjskie określenie narządów kobiecych), przez sam środek warg sromowych, prowadząc dalej ruch aż do czakry serca (mostek).

3. Shakti kładzie się na brzuchu w mocnym rozkroku, zaś Shiva siada w kucki u jej pośladków, kładąc jej uda na swoich. Partner trzyma dłonie na jej miednicy i lekko nią kołysze. To pomaga obojgu partnerom rozluźnić się. Następnie on naoliwia pośladki i tylną część ud kobiety i rozpoczyna właściwy masaż od mocnych, kulistych ruchów dłoni na pośladkach. Jeśli Shakti się zgadza, to jego palce mogą posuwać się po wewnętrznej części pupy. Ruch ma być płynny. Partner dłońmi dociera przez uda, aż do kolan, i z powrotem wraca do góry. Następnie naoliwia całe plecy kobiety, by zaciśniętymi pięściami wykonywać mocne ruchy po kręgosłupie. Od góry do dołu, aż do kości ogonowej. I w drugą stronę. Potem już delikatnymi, kolistymi ruchami masuje jej uda, po wewnętrznej ich części, i przesuwa ten ruch w górę ciała, wzdłuż kręgosłupa. Następnie, lekko głaszcząc skórę samymi palcami, przesuwa dłońmi od stóp, aż po ramiona. W kolejnych etapach masażu tantrycznego ten ruch płynnie przechodzi przez całe ręce i kończy się na opuszkach jej palców.

Kończąc tę pozycję, Shiva jedną rękę kładzie na czakrze kręgosłupa (kość ogonowa), a drugą na czakrze serca, i kolanami kołysze rytmicznie miednicą Shakti. Kołysanie jest częścią techniki, która nazywa się tybetańskim pulsowaniem. W ten sposób przesuwamy energię w górę kręgosłupa. Na sam koniec partner posuwistymi ruchami głaszcze kobietę delikatnie po ciele, tak by napięcie zeszło z jej kręgosłupa.

4. Ostatnia pozycja masażu tantrycznego jest podobna do poprzedniej, tyle że Shakti kładzie się na plecach. Ponownie na początku partner pokrywa oliwą jej ciało, przednią jego część, a także wnętrze ud. Rozpoczyna od masowania ruchami okrężnymi wnętrza ud. Jeśli Shakti pozwala, to Shiva przesuwa palcami wokół joni lub bezpośrednio po niej. – To mają być długie, posuwiste i powolne ruchy, które z upływem czasu sięgają wyższych partii ciała, po brzuch, a następnie po piersi. Masaż piersi stopniowo przechodzi w muskanie sutków.

Shiva może też wykonywać okrężne ruchy wokół całej jej klatki piersiowej, kolanami lekko wprawiając w puls miednicę Shakti. Następnie wykonuje ruchy posuwiste od kości łonowej po czakrę serca, pod koniec przyspieszając je. Ostatnie pięć minut masażu to czysta improwizacja. Niech Shakti powie, co lubi, co chce, aby jej masować.

Po masażu tantrycznym para wspólnie odpoczywa. Ma czas, by – nawiązawszy kontakt wzrokowy – porozmawiać o swoich doznaniach, odczuciach, emocjach, podnieceniu. Poczuć własną energię. Po odpowiednio długim odpoczynku mogą zamienić się rolami, wykonując masaż tantryczny w analogicznych pozycjach.

Zobacz artykuł Shakti spotyka Shivę

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze