1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak przygotować dom do wspólnego zamieszkania?

Jak przygotować dom do wspólnego zamieszkania?

123rf.com
123rf.com
Wspólne zamieszkanie to naturalny etap w rozwoju związku, ale wprowadzenie się nowej osoby do mieszkania może być przyczyną wielu nieoczekiwanych problemów. Jak przygotować w swoim mieszkaniu przestrzeń dla partnera? 

Wspólne mieszkanie to nieustanna droga przez kompromisy. Oprócz drobnych zmian aranżacyjnych należy wprowadzić również zmiany we własnym sposobie myślenia. Należy zdać sobie sprawę, że druga połówka ma swoje nawyki, drobne rytuały i  czasem potrzebuje chwili prywatności. Kluczem do sukcesu jest akceptacja partnera i zdanie sobie sprawy z faktu, że mieszkanie singla przemieniło się we wspólny kąt dwojga osób. Od czego zacząć?

Czas na porządki
Wprowadzenie się partnera to doskonała okazja na gruntowne porządki i pozbycie się niepotrzebnych „przydasiów”. Dodatkowo warto zastanowić się, które przedmioty mogą się zdublować – na pewno oboje macie wiele takich samych przedmiotów, jak suszarkę czy czajnik elektryczny - i ustalić, które z nich zostawić do wspólnego użytku. Ważną kwestią we wspólnym mieszkaniu jest również zaaranżowanie przestrzeni, dobrze sprawdza się zastosowanie trzech sektorów: przestrzeń osobistą partnera, partnerki oraz część wspólna, która  z czasem część będzie się powiększać

Zmiany aranżacyjne
Każdy z partnerów ma swoje upodobania – zamiast toczyć wojnę na argumenty, usiądźcie spokojnie i porozmawiajcie, co zmienić, aby wspólny od tej pory dom odpowiadał potrzebom obydwojga. Modne jest łączenie stylów i kolorów, więc możecie wprowadzić elementy, na których zależy obu stronom: jedna ściana pomalowana mocnym kolorem może nadać pokojowi charakteru, a podkładki pod talerze w pastelowym kolorze wprowadzą delikatny rys. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób można odświeżyć mieszkanie bez gruntownego remontu, przemyślcie odmalowanie sufitu lub pomalowanie starych kaloryferów – pamiętajcie, że śnieżnobiałe kolory wprowadzają do mieszkania uczucie czystości i optycznie powiększają przestrzeń.

Gdzie trzymać wszystkie rzeczy?
Warto zastanowić się również, gdzie pomieścić wszystkie rzeczy. Mieszkanie singla dostosowane jest przecież do potrzeb jednej osoby – mała szafa, kilka półek, komoda czy niezbyt duże łóżko. Aby dwoje ludzi czuło się dobrze w już wspólnych czterech kątach, pomyślcie o kilku nowych meblach. Szczególnie skupcie się na wyposażeniu sypialni - to bardzo intymne miejsce, w którym musicie się czuć dobrze i mieć miejsce na przechowywanie wielu prywatnych rzeczy. Warto więc zainwestować m.in. w pojemną szafę oraz wygodne łóżko. – Dobrym rozwiązaniem dla niedużych sypialni są szafy narożne, dzięki którym każdy kąt w pomieszczeniu będzie maksymalnie zagospodarowany. Ciekawą opcją są również szafy przypominające garderobę, do których można swobodnie wejść. W takiej szafie z pewnością znajdzie się miejsce zarówno na sukienki partnerki, jak i garnitury partnera. Jeśli chodzi o łóżka dla par, proponowałabym te o szerokości 160 lub 180 cm. Ciekawym rozwiązaniem są również łóżka z podnoszonym stelażem, w których można przechowywać np. pościel lub zimowe ubrania – proponuje Ewelina Wójcik, Dyrektor Marketingu marki Meble Wójcik.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze