1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Czy partner dobrze na ciebie działa?

123rf.com
Słyszysz to do znudzenia: nie chemia, ale wspólne wartości i zainteresowanie sprawią, że twój związek będzie trwały. A może to prawda?

Dlaczego ludzie się rozchodzą? Bo ich oczekiwania względem siebie i życia są różne. Kiedy wygasa namiętność i pożądanie, okazuje się, że człowiek , z którym dzielimy łóżko jest nam zupełnie obcy.

Kolejne badania, wykonywane głównie przez amerykańskich badaczy, pokazują, że trwałe związki to te, w których partnerów - oprócz chemii - łączą podobne zainteresowania, poglądy na świat, którzy mają podobne plany dotyczące swojej przyszłości, rodziny czy pracy.

Z partnerem nie spędzamy tylko czasu w łóżku, ale chodzimy z nim do przyjaciół i rodziny, wychowujemy dzieci, gotujemy, sprzątamy i przy nim chorujemy. Kiedy dopada nas codzienność i proza życia, liczymy, że ta druga osoba będzie nam równie bliska jak podczas miłosnych uniesień.

I choć to brzmi nudno, że od związku oczekujemy nie tylko emocji, ale też poczucia bezpieczeństwa i pewności co do tej drugiej osoby, to w codziennym życiu właśnie na te cechy patrzymy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze