1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Hojność w związku - to ważne!

Hojność w związku - to ważne!

123rf.com
123rf.com
Dużo mówi się i pisze o asertywności, o granicach, własnym, nienaruszalnym terytorium. A na uwagę zasługuje również dawanie. Jesteś hojna w swoim związku?

Hojność pojawia się wtedy, kiedy sprawiamy partnerowi radość. Poprzez: mówienie mu komplementów, dzielenie się własnymi przeżyciami, robienie mu prezentów. Wschodni duchowi mistrzowie, w tym Dalajlama, namawiają, żeby hojnością szafować. Podkreślają, żeby dla drugiej osoby mieć jak najwięcej czasu, zdejmować z niego obowiązki, pomagać mu w codzienności. Hojność to również uważne słuchanie, bez krytyki i oceny, za to z obiektywizmem i uczuciem. Hojność służy temu, żeby się poznawać, być blisko. Jeśli dwie strony w ten sposób pojmują hojność i wymiana jest równoważna, mają szansę na to, by cieszyć się szczęściem w miłości. Najczystsza forma hojności polega na pełnym duchowym, fizycznym i intelektualnym zaangażowaniu w drugiego człowieka.

5 pytań dotyczących hojności:

1. Kiedy ostatni raz zrobiłaś prezent partnerowi? 2. Czy wiesz, z jakiej niespodzianki by się ucieszył? 3. Czy mogłabyś być bardziej hojna wobec niego? 4. Czy jesteś tolerancyjna wobec partnera? 5. Uważasz się za hojną czy raczej za skąpą?

Więcej przeczytasz w książce "DALAJLAMA DLA PAR. JAK KOCHAĆ UWAŻNIE", wydawnictwo ZWIERCIADŁO

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze